В Архікатедральному соборі м. Івано-Франківська відбувся Чин архієрейської хіротонії Владики Миколи Семенишина

У середу, 15 лютого, в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового м. Івано-Франківська, відбулася велична подія — Божественна Літургія із Чином архієрейської хіротонії Владики Миколи Семенишина, Єпископа-помічника Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Урочисті богослужіння очолив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав.

На знаменну подію численно прибули єпископи та священники з різних куточків України та світу.

Прибувши на Прикарпаття, Предстоятеля УГКЦ на подвір’ї собору численно зустрічало духовенство, віряни, молодь, мешканці та гості міста, а також представники влади.

Читайте більшеБлаженнішого Святослава урочисто зустріли в Архікатедральному і Митрополичому соборі Івано-Франківська

Головним святителем став Блаженніший Святослав, а співсвятителями були Владика Володимир Війтишин, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський, та Владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх у Німеччині та країнах Скандинавії. Супроводжували нового єпископа о. Ярослав Тимішак та о. Микола Крушец.

На початку нововисвячений Владика Микола три рази привселюдно склав визнання Віри.

Відтак розпочався Чин архієрейської хіротонії, а на його завершення Єпископа-помічника облачили в архієрейські ризи. Насамкінець Глава УГКЦ вручив Владиці Миколі жезл, який являє собою символ архієрейської влади, а опісля всі присутні у святині співали Многоліття.

Читайте такожВ Івано-Франківську відбувся Чин архієрейського найменування владики-номінанта Миколи Семенишина

«Сьогодні Христова Церква святкує одне з найбільших літургійних свят у році — свято Стрітення Господнього. Згідно з нашою традицією воно завершує увесь цикл Різдвяних свят, звичаїв і торжеств», — такими словами розпочав свою проповідь Блаженніший Святослав у часі Літургії.

«У момент, коли до храму прийшла Пресвята Марія, тримаючи на руках свого Сина — Сина Божого і Людського, відбулося щось особливе. Щось, що стрепенуло серце тих, хто міг бачити дійсність глибше за ту, що перед очима. Боговидець Симеон побачив момент запалення особливого світла. Він побачив, що тим новозавітним семисвічником є Пречиста Діва Марія», — роздумував Патріарх.

«Те Світло, про яке сьогодні чуємо, співаємо і якого шукаємо, є нічим іншим, як сам Ісус Христос. Це те Світло носить нині новозавітній семираменний свічник Діви Марії у храмі. Це те Світло, на яке чекають народи, що сидять у темряві. Це те Світло, яке приходить аби просвітити й освятити людину, яка приходить на світ».

Також Глава УГКЦ розважав над тим, до якого служіння покликаний нововисвячений Архієрей.

«Сьогодні новопоставлений Владика Микола отримав повноту Таїнства Христового Священства. Він буде освячувати храми та запалювати семисвічник благодаті Святого Духа, який сяє у наших храмах, буде освячувати Божий народ і подавати приклад святості. Нині наш народ так потребує доброї новини Христового Євангелія», — промовив Глава УГКЦ.

Читайте більше — «Будьте тим, хто несе світло й допомагає знайти зміст і сенс життя», — Блаженніший Святослав до Владики Миколи Семенишина під час хіротонії

Після Божественної Літургії Блаженніший Святослав запросив до слова Апостольського Нунція в Україні.

«Сьогодні маємо привілей, що між нами є представник Папи Франциска — Апостольський Нунцій в Україні Архієпископ Вісвальдас Кульбокас. Ваше Високопреосвященство, ми здійснювали хіротонію у повній єдності зі Святішим Вселенським Архієреєм», — мовив Патріарх.

Відтак Владику Миколу із хіротонією привітав Апостольський Нунцій:

«Наша місія, а також нового Владики Миколи – це місія вдячності Ісусу за дар Віри та Відкуплення. Нехай Господь надихає і благословляє всі Ваші помисли і справи, преосвященний Миколо, а Матір Божа та Святий Йосиф завжди Вас оберігають».

Згодом Отець і Глава УГКЦ звершив Чин освячення свічок з нагоди свята Стрітення Господнього.

Відтак Предстоятель привітав всіх митрополитів та єпископів, які приїхали із різних куточків України та світу на цю історичну подію для Української-Греко Католицької Церкви. Зокрема, Патріарх подякував Апостольському Нунцію Вісвальдасу Кульбокасу за молитву та духовний супровід для України, яка бореться з російським окупантом. Окремо Блаженніший привітав родину нового Єпископа, зокрема батьків Владики Миколи.

Далі нововисвячений Владика звернувся зі своїм подячним словом.

«”Сьогодні дяку складаю тому, хто мені дав силу — Христу Ісусові Господеві нашому. Бо він визнав мене вірним, поставивши на службу”, — цими словами святого апостола Павла бажаю насамперед скласти подяку Господеві за дар свого життя та священнослужіння», — промовив Владика Микола.

З особливим трепетом Владика Микола висловив свою вдячність світлої памʼяті Блаженнішому Любомиру Гузару: «Дяку складаю великій Людині, мені надзвичайно дорогій, світлої памʼяті Патріархові Любомирові за нагоду послужити Йому. Блаженніший Любомире, одного разу Ви сказали: “Отець Микола, мій секретар, є моїми очима”. Сьогодні я звертаюся до Вас: “Будьте моїми очима в моєму Єпископському служінні”».

А відтак звернувся до Архієпископа Вісвальдаса: «Ваше Високопреосвященство, ваша присутність на моїй хіротонії є для мене великою втіхою і духовною та моральною підтримкою. На ваші руки дяку складаю Святішому Отцеві Папі Франциску за його благословення та довіру до мене».

Також Владика Микола подякував Високопреосвященному Митрополиту Володимиру: «Час приготування до сьогоднішнього дня не був для мене легким часом, проте, перебуваючи поруч із Вами, я досвідчив Вашу батьківську турботу до мене».

«Ваше Блаженство, дорогий наш батьку, дяку складаю вам за дар єпископської хіротонії, яку ви сьогодні мені уділили. Дякую вам за приклад невтомного вашого служіння, за вашу апостольську ревність, якою ви, як Глава нашої Церкви, запалюєте кожного із нас, від наймолодшого до найстаршого, поручаюся Вашим святим молитвам», — промовив Владика Микола до Блаженнішого Святослава на завершення подячного слова.

Читайте більше «Бажаю насамперед скласти подяку Господеві за дар свого життя та священнослужіння», — нововисвячений Єпископ-помічник Микола Семенишин

Опісля слово мав Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин:

«Хочу вам щиро подякувати за вашу батьківську любов до нас усіх. І дозвольте зараз від нас всіх, від єпископів, духовенства, влади, депутатів та наших вірних подякувати вам за сьогоднішній день, за вашу любов та молитву. За вашу щоденну молитву, бо ви кожного дня у цей складний час війни в Україні стараєтеся підтримати всіх нас разом із нашими вірними та духовенством, із нашою українською владою. Своєю ранішньою молитвою ви даєте благословення у завтрашній день, що прийде світло, мир, Боже благословення та любов. Сьогоднішнє свято, сьогоднішня Літургія, висвячення нового Єпископа — це ваше бачення майбутнього, нашої Церкви, народу та Батьківщини України».

Завершилася торжественна подія на заклик Блаженнішого Святослава спільною молитвою духовного гімну “Боже Великий, Єдиний” за мир і перемогу України.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ