«Бажаю насамперед скласти подяку Господеві за дар свого життя та священнослужіння», — нововисвячений Єпископ-помічник Микола Семенишин

Сьогодні, 15 лютого, опісля Божественної Літургії із Чином архієрейської хіротонії, яка відбувалася в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового м. Івано-Франківська, нововисвячений Владика Микола Семенишин, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, виголосив подячне слово.

«“Сьогодні дяку складаю тому, хто мені дав силу — Христу Ісусові Господеві нашому. Бо він визнав мене вірним, поставивши на службу”, — цими словами святого апостола Павла бажаю насамперед скласти подяку Господеві за дар свого життя та священнослужіння», — промовив Владика Микола.

А відтак додав: «Дякую Захисникам нашим, бо через їхнє служіння ми сьогодні можемо спокійно молитися і прославляти нашого Господа».

«Дяку складаю родині, мамі й татові, за те, що привели на світ та по-християнськи виховали. Двом братам та їхнім сімʼям за надійну підтримку та постійне нагадування, щоб, будучи священником, не забував бути людиною. Хресним батькам за постійну молитовну підтримку, а також похресникам, дорогі Філомено і Миколко, дуже радію, що ви сьогодні є тут зі мною», — подякував нововисвячений Владика Микола своїм найріднішим.

Опісля цього Єпископ-помічник звернувся до мешканців свого рідного села Глибоке. Він подякував, зокрема о. Володимиру, пароху рідної церкви, та вчителям Глибоківської школи за солідну початкову освіту.

«Дяку складаю світлої памʼяті Владиці Софрону Мудрому, який спочиває у криптах Архікатедрального собору, за дияконські та ієрейські свячення, за скерування на продовження навчання до Вічного міста. Дякую преподобному отцю Вальтеру, під пильною та батьківською опікою якого я, як молодий священник, робив перші кроки душпастирського служіння на парафії Пінероло, що на Півночі Італії. А також мамі отця Іннес, яка, за її словами, наче усиновила мене».

Пізніше Владика Микола промовив слова вдячності для друзів з італійської Єпархії Гросетто.

З особливим трепетом Владика Микола висловив свою вдячність світлої памʼяті Блаженнішому Любомиру Гузару: «Дяку складаю великій Людині, мені надзвичайно дорогій, світлої памʼяті Патріархові Любомирові за нагоду послужити йому. Блаженніший Любомире, одного разу Ви сказали: “Отець Микола, мій секретар, є моїми очима”. Сьогодні я звертаюся до Вас: “Будьте моїми очима в моєму Єпископському служінні».

Владика Микола також подякував духовенству Київської Архієпархії УГКЦ, зокрема, ректорату, викладачам та семінаристам Київської Трьохсвятительської духовної семінарії.

А також Івано-Франківській Архієпархії за те, що вона вкотре приймає його, але цього разу як Архієрея.

«Дяку складаю кожному і кожній із Вас, яких, на жаль, не маю змогу поіменно назвати, проте ношу у своєму серці».

«Дякую сестрам та братам у монашестві, всім богопосвяченим особам. Свято Стрітення Господнього — це ваше свято. Цього року воно особливе, бо востаннє святкуємо його 15 лютого», — сказав Владика Микола.

«Дяку складаю всім, хто єднається із нами у молитві за допомогою «Живого телебачення», точно знаю, що вас є дуже і дуже багато у різних куточках земної кулі».

Відтак Владика Микола подякував Високопреосвященному Митрополиту Володимиру: «Час приготування до сьогоднішнього дня не був для мене легким часом, проте, перебуваючи поруч із Вами, я досвідчив Вашу батьківську турботу до мене. А вона проявлялася у ніби простому питанні, яке Ви мені ставили багато разів: “Владико, що ще треба, кажіть?”. Дякую Вам!»

А також Владиці Богдану Дзюраху: «Дорогий Владико, у часі мого служіння у Княжичах Ви для мене стали міцною духовною підтримкою. Дякую Вам!».

Владика Микола подякував всім Високопреосвященним та Преосвященним Владикам Синоду УГКЦ: «Дорогі співбрати у єпископстві, звертаюся так до вас вперше, і роблю це із невеличким трепетом. Дякую, що приймаєте мене до вашої родини».

Нововисвячений Єпископ із подякою звернувся до Владики Мечислава, Архієпископа Львівського Римо-Католицької Церкви.

А відтак звернувся до Архієпископа Вісвальдаса: «Ваше Високопреосвященство, Ваша присутність на моїй хіротонії є для мене великою втіхою і духовною та моральною підтримкою. На Ваші руки дяку складаю Святішому Отцеві Папі Франциску за його благословення та довіру до мене».

«Ваше Блаженство, дорогий наш батьку, дяку складаю Вам за дар єпископської хіротонії, яку Ви сьогодні мені уділили. Дякую Вам за приклад невтомного вашого служіння, за вашу апостольську ревність, якою Ви, як Глава нашої Церкви, запалюєте кожного із нас, від наймолодшого до найстаршого, поручаюся Вашим святим молитвам. А зі свого боку обіцяю продовжувати не тільки згадувати, але й молитися кожного дня у ваших наміреннях», — промовив Владика Микола до Блаженнішого Святослава.

На завершення нововисвячений Єпископ мовив: «Всіх згаданих поручаю материнській опіці Пресвятої Богородиці, і нехай Всемилостивий Господь обдаровує всіх вас своїми ласками».

Відтак в Архікатедральному соборі лунало Многоліття.

Опісля слово мав Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин:

«Хочу Вам щиро подякувати за Вашу батьківську любов до нас усіх. І дозвольте зараз від нас всіх, від єпископів, духовенства, влади, депутатів та наших вірних подякувати вам за сьогоднішній день, за Вашу любов та молитву. За Вашу щоденну молитву, бо Ви кожного дня у цей складний час війни в Україні стараєтеся підтримати всіх нас разом із нашими вірними та духовенством, із нашою українською владою. Своєю ранішньою молитвою ви даєте благословення у завтрашній день, що прийде світло, мир, Боже благословення та любов. Сьогоднішнє свято, сьогоднішня Літургія, висвячення нового Єпископа — це Ваше бачення майбутнього, нашої Церкви, народу та Батьківщини України».

На завершення, на заклик Глави УГКЦ, в Архікатедральному соборі лунав духовний гімн України «Боже, Великий Єдиний».

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ