В Івано-Франківську відбувся Чин архієрейського найменування владики-номінанта Миколи Семенишина

У вівторок, 14 лютого, у переддень свята Стрітення Господнього, в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового м. Івано-Франківська відбувся Чин архієрейського найменування о. Миколи Семенишина, якого Синод Єпископів УГКЦ обрав єпископом-помічником Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Цей чин очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук спільно з Владикою Володимиром Війтишином, Архієпископом і Митрополитом Івано-Франківським, та Владикою Богданом Дзюрахом, апостольським екзархом у Німеччині та країнах Скандинавії. Супроводжували новонайменованого єпископа о. Ярослав Тимішак, а також о. Микола Крушец.

Спершу в Архікатедральному соборі Воскресіння Христового владика-номінант Андрій Хім’як зачитав два Декрети Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава Шевчука, зокрема: Декрет проголошення о. Миколи Семенишина єпископом УГКЦ та Декрет іменування його єпископом-помічником Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

«Ви здійснюватимете архиєрейське служіння як єпископ-помічник архиєпископа Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ. Будьте для нього опорою у виконанні обов’язків, свої дії завжди узгоджуйте з ним. Будьте йому вірним сином. Шануйте його, як свого батька, щоб інші шанували Вас. Ви долучаєтеся до грона владик Івано-Франківської архиєпархії, яка має славну історію та величних героїв віри. Збережіть і примножте їхню працю, дорогий владико! Заохочуємо Вас, згідно з повчанням Апостола народів, щоб Ви були «бездоганним, гостинним, добролюбивим, мудрим, справедливим, благочестивим, стриманим, який дотримується правдивої науки згідно з навчанням… здібний наставляти в здоровій науці та й супротивників переконувати» (Тит. 1, 7—9). Закликаємо Вас берегти й утверджувати віру та віддано працювати для вірних милої Богу Івано-Франківської архиєпархії та спасіння їхніх душ», — зазначено у Декреті іменування.

Опісля владика-номінант Микола виголосив визнання віри, а згодом поклав руку на Євангеліє й склав присяги на вірність Святішому Отцю Папі Франциску, а також Отцю і Главі УГКЦ Блаженнішому Святославові та їхнім наступникам.

Відтак розпочалася Велика Вечірня з Литією, яку очолив новонайменований владика Микола.

Святкове вечірнє богослужіння своїм співом прикрасив “Благовіст” — хор Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата.

Пригадуємо, що Архієрейська хіротонія владики-номінанта Миколи Семенишина відбудеться наступного дня, 15 лютого, об 11:00 в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового, коли наша Церква урочисто святкує празник Стрітення Господнього.

Архієрейську Божественну Літургію очолить Блаженніший Святослав Шевчук, головний святитель. Співсвятителями стануть Владика Володимир Війтишин, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський, та Владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх у Німеччині та країнах Скандинавії.

Як ми зазначали раніше, 27 жовтня 2022 року у Ватикані повідомлено про те, що Святіший Отець Франциск поблагословив вибір Синоду Єпископів УГКЦ та номінував отця Миколу Семенишина єпископом-помічником Івано-Франківської Архієпархії Української Греко-Католицької Церкви, надавши йому титулярний осідок Юнки Мавританської.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ