Спершу журналістів зустрів о. Іван Стефурак, керівник Департаменту інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, який підкреслив, що така екскурсія є унікальною, адже лише цього дня гості матимуть змогу відвідати кабінети, доступ до яких в майбутньому буде обмежений.
Відтак слово мав о. Віталій Максимів, віцееконом Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ:
«Наша клініка була заснована Івано-Франківським Архієпархіальним управлінням УГКЦ ще у 2013 році, а на початку 2014 року вже розпочала свою діяльність. Основною причиною відкриття було забезпечення медичним оглядом духовенства, семінаристів, монахів та монахинь. Наслідуючи слова Патріарха Йосифа Сліпого “У здоровому тілі — здоровий дух”, наша мета полягала в тому, щоб прищепити до духовенства вміння належно ставитися до свого тіла. Адже якщо тіло буде в порядку, то і дух буде в порядку», — зазначив о. Віталій у своєму слові. Далі, це духовенство мало б свідчити своїм прикладом життя перед вірними, щоб ті не запускали своє здоров’я до тієї межі, з якої важко вийти.
Священнослужитель також наголосив, що медичний заклад був відкритий і для світських осіб:
«Ми діяли протягом цього часу до моменту відкриття нового корпусу клініки за простим принципом: клініка була доступною для всіх, це була наша головна ціль».
У своєму слові Віцееконом Архієпархії підкреслив, що платоспроможні особи платили за медичні послуги, а соціально вразливі верстви населення мали можливість обстежуватись тут пільгово та безкоштовно шляхом рефінансування від надходжень платоспроможних пацієнтів.
«Перший корпус клініки мав площу 350 кв. м, проте ми зрозуміли, що ця площа є надто тісною, щоб повністю реалізувати мету якісного медичного забезпечення. Саме тому було розпочато будівництво цієї лікарні, яка має площу 4900 кв. м та складається з таких відділень: Поліклінічне відділення, Лабораторія, Радіологічне відділення, Операційне відділення, Стаціонар».
Опісля о. Віталій зазначив, що ще до війни шляхом рефінансування платоспроможних пацієнтів вдавалося надавати безкоштовні медичні послуги для, близько 4000-4500 малозабезпечених осіб на рік. А у період війни з’явилася можливість розширити соціальну роботу Церкви шляхом грантодавців. Такими фундаторами для клініки стали, в основному, католицькі єпархії Німеччини та благодійні організації, які є засновані Західними Католицькими Церквами. Так, за неповний рік з моменту, коли розпочалася повномасштабна війна, клініка надала медичні послуги для близько 32 тис. пацієнтів, з яких понад 4700 були вимушено переселеними особами.
Також о. Віталій зазначив, щоб у 2022 році був двомісячний період, коли послуги надавали абсолютно безкоштовно не тільки для переселенців, а й для місцевих жителів. Також був період, коли пацієнти мали 70% знижки від ціни медичних послуг.
Завершуючи своє слово, о. Віталій підкреслив, що медичний заклад став великим інструментом в руках Церкви для соціальної роботи, щоб робити добро людям.
Опісля журналістів запросили на престур приміщеннями нового корпусу лікарні. Екскурсію приміщеннями для гостей провела медична директорка закладу — п. Руслана Іваночко та менеджерка з розвитку п. Тетяна Легун.
Детальніше про новозведений корпус клініки та Чин його освячення Главою УГКЦ читайте за посиланням.
Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ