«Єдина медицина, яка є досконалою, — Божа», — отець Євген Андрухів про мозаїчну ікону «Оздоровлення розслабленого»

14 лютого під час Чину освячення нового корпусу Лікувально-діагностичного центру «Клініка святого Луки», Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав Шевчук, зокрема, освятив новостворену мозаїчну ікону «Оздоровлення розслабленого».

Про особливості, час та ідею її створення нам вдалося поспілкуватися з творцем цієї мозаїки — отцем Євгеном Андрухівим — священником і мозаїстом, головою сакральної комісії Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

За словами митця, ікона «Оздоровлення розслабленого» створювалася командою мозаїстів близько чотирьох місяців.

Отець Євген розповів, що дана мозаїчна ікона складається із двох частин, які репрезентують два оздоровлення — людське і Боже.

«Першу частину презентує святий апостол і лікар Лука, який уособлює медицину, що лікує людей. Позаду нього зображена клініка, у формі якої квадратні геометричні елементи символізують одужання ослабленого: земне, матеріальне, а також тіла. У другій частині ікони бачимо по центру Ісуса Христа, Який оздоровляє ослабленого прощенням гріхів», – розповів священник.

Як ми можемо спостерігати, позаду Христа розміщена клініка, вона зображена у формі купола, що символізує одужання небесне, духовне та людської душі.

«На цій мозаїці розслаблений зображений у момент його оздоровлення, тому він начебто встає з ліжка хворого, і здоровим фізично й духовно готовий далі жити», — продовжив о. Євген.

Відтак священнослужитель зазначив: «Єдина медицина, яка є досконалою, — Божа. Лише вона оздоровлює хворих від лихих недуг».

На мозаїці «Оздоровлення розслабленого» можемо зустріти темний колір, який не так часто застосовується при створенні ікон. Але у цьому випадку темний колір є символом гріха, через який приходять різного роду недуги. Саме тому Ісус Христос спочатку прощає гріхи розслабленого, як причину хвороб, а потім оздоровлює. Можемо також спостерігати, що темряву знищує світло, а білий колір символізує фізичне й духовне здоров’я розслабленого.

На завершення отець Євген додав: «Людська медицина є успішною тоді, коли вона поєднана з Божою. Без Божої медицини людська — безсила».

Розмовляла Христина Гаманюк для Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ