Блаженніший Святослав здійснив Чин освячення новозведеного корпусу «Клініки святого Луки»

У вівторок, 14 лютого, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав Шевчук з архіпастирським візитом прибув до Івано-Франківська. У ході відвідин Предстоятель здійснив Чин освячення новозведеного корпусу Лікувально-діагностичного центру «Клініка святого Луки».

На захід чисельно зібралося духовенство, представники влади, медичні працівники, ректор Івано-Франківського медичного університету та  представники ЗМІ. 

Урочисте відкриття клініки розпочалося з Чину освячення, який здійснив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук у співслужінні Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Митрополита Ігоря Возньяка, Митрополита Бориса Гудзяка, Владики Йосафата Мощича та владики-номінанта Миколи Семенишина. 

Під час освячення Блаженніший Святослав звернувся до присутніх з вітальним словом, у якому зазначив про необхідність як фізичного, так і духовного зцілення людини. 

«Сьогодні ми перебуваємо в історичному моменті для життя нашого народу – нині Україна  наче кровоточива рана, а у тілі нашого народу з дня на день наростає біль та страждання… Тому сьогодні кожен українець відчуває потребу боронити життя, але в той час держава, Церква і суспільство мають завдання лікувати рани. 

Так, зараз ми отримуємо від Католицької церкви солідарної з Україною, унікальний дар – цю клініку, яка так сильно сьогодні потрібна. Благословляємо її для того, щоб вона стала простором зцілення для страждального українського народу», – побажав Предстоятель. 

Зокрема, Глава УГКЦ додав, що зцілення – це не тільки фізичний стан, а й про повернення повноти життя й цілісності. 

«Саме тут, в Івано-Франківську, наша свята мати Церква творить простір зцілення духа, душі й тіла», – наголосив Блаженніший. 

Також Патріарх Святослав подякував Митрополиту Володимиру за те, що він разом з командою доклали зусиль задля створення клініки. 

«Сучасна клініка сьогодні вкрай необхідна для нашого народу. Це Божа воля – розпочати роботу закладу, після стількох років праці, саме у важкий час війни. Люди, які можливо не мали змоги отримати медичну допомогу деінде, отримають її тут, на найвищому рівні», – мовив Предстоятель. 

«Клініка святого Луки», на думку Блаженнішого, плід Вселенської Католицької Церкви й усіх жертводавців спільно з благодійниками та працівниками. 

Відтак Глава УГКЦ підніс символічний для клініки подарунок – ікону св. апостола Луки, на честь якого названа лікарня й вручив подячну грамоту за сумлінну працю віцееконому Івано-Франківської Архієпархії о. Віталію Максиміву, який доклав чимало зусиль для творення «Клініки святого Луки». 

Після цього Митрополит Володимир у своєму слові поділився історією задуму Лікувально-діагностичного центру:

«Коли ми розпочинали працю над клінікою не було війни – був спокій. Ми працювали, розвивалися й молилися у своїй сім’ї. Та сьогодні, у цю тяжку хвилину бачимо завтрашній день, коли лікуватимемо свої рани. Думаю, що всі разом ми їх вилікуємо, а спільною молитвою закриємо рани невидимі – духовні». 

Згодом Блаженніший Святослав здійснив Чин благословення клініки святою водою. 

Щоб привітати Івано-Франківську Архієпархію з відкриттям завітали й представники влади. 

Світлана Онищук, голова Івано-Франківської ОВА, відзначила комплексність клініки та її благоустрій й подякувала за те, що навіть у такі важкі часи Українська Греко-Католицька Церква знаходить шлях допомоги простим людям. 

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків подякував Церкві за своєчасність та допомогу, а також за підтримку в усі часи й зазначив, що «Клініка святого Луки» творить велику добру справу. 

Насамкінець слово мав генеральний директор департаменту медичних кадрів Міністерства охорони здоров’я Сергій Убогов, який подякував   Архієпархії за невтомну працю та якісний інструмент допомоги тим, що потребують – «Клініку святого Луки». Він додав, що тільки спільними зусиллями Церкви й держави ми досягаємо бажаного результату.

На завершення для духовенства, влади та представників лікувально-навчальних медичних закладів провели екскурсію закладом. 

Довідково:

Лікувально-діагностичний центр «Клініка святого Луки» розпочав роботу у вересні 2014 року в Івано-Франківську на вул. Гарбарській, 22.

 Засновником клініки стала Івано-Франківська Архієпархія Української Греко-Католицької Церкви. У 2015 році Архієпархія прийняла рішення спорудити поблизу існуючого корпусу Івано-Франківської академії Івана Золотоустого нову будівлю для майбутньої «Клініки святого Луки», зважаючи на попит і зростаючу потребу в медичній допомозі, особливо для бідних верств населення, а також велику кількість внутрішньо переміщених осіб, які оселились в Івано-Франківську, прибувши зі сходу України у 2014-2015 роках у зв’язку із розв’язаною росією війною на Донбасі. Це значно розширило лікувальні можливості, щоб забезпечити потребуючих та жертв війни належним медичним обслуговуванням. 

У період з 2014 р. до початку повномасштабного вторгнення росії в Україну клініка надавала пільгові та безкоштовні послуги для соціально вразливих верств населення за рахунок рефінансування надходжень від платоспроможних пацієнтів. З початку повномасштабної війни «Клініка святого Луки» завдяки старанням Архієпископа та Митрополита Володимира Війтишина отримала грантову допомогу від Католицьких Церков та благодійних організацій Заходу на пільгові медичні послуги для соціально вразливих верств населення, що дозволило значно збільшити кількість таких послуг та кількість пацієнтів. 

Так, з березня 2022 року по грудень 2022 року медичний заклад надав 144 000 медичних послуг, а відвідало його понад 32 000 пацієнтів, серед яких 4 700 – вимушено переселені особи. 

Сьогодні Лікувально-діагностичний центр «Клініка святого Луки» формує: 

  Поліклінічне відділення 

  Лабораторія

  Радіологічне відділення

  Операційне відділення 

  Стаціонар

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ