Відбулися збори протопресвітерів Івано-Франківської Архієпархії

У понеділок, 4 квітня, в каплиці Івано-Франківської духовної семінарії відбулися чергові збори протопресвітерів Архієпархії. Їх очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Після молитви та реєстрації присутніх до отців-протопресвітерів з духовними роздумами про молитву св. Єфрема звернувся о. Роман Балагура, протопресвітер Перегінський.

Митрополит Володимир, звертаючись до всіх присутніх, пригадав, що всі священнослужителі в цей воєнний час мають перебувати зі своїми парафіянами та провадити на парафіях посилену молитву.

«В цей важкий та непростий час, храми повинні бути відритими, в них має бути багато молитов. Це наш духовний фронт, який маємо тримати стійко та з гідністю», – закликав Владика.

Він також повідомив, що відбувся Архиєрейський Синод, на якому Блаженніший подякував всім, хто допомагає біженцям та передає гуманітарну допомогу в регіони, де відбуваються активні воєнні дії.

Серед іншого Митрополит анонсував, що всеміська Хресна Дорога цього року, як і минулого, відбудеться онлайн з Архікатедрального собору. Трансляція буде через YouTube-канал собору та Facebook-сторінку Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, а також на місцевих телеканалах і медіаресурсах.

Цю ж тему доповнив Синкел у справах духовенства та священничих родин митр. прот. Олег Каськів, повідомивши, що Хресна Дорога відбудеться у неділю, 10 квітня. Традиційно буде 14 проповідників, які вже активно готують свої роздуми, щоб вони були актуальні та цікаві.

Своєю чергою, Голова Літургічної комісії о. д-р Василь Гоголь повідомив про устав на Великодні Богослужіння, а саме: оскільки в цьому році у четвер 5-го тижня св. Чотиридесятниці святкується празник Благовіщення, то за приписами уставу великий канон св. Андрея Критського співається у понеділок ввечері, 4 квітня. У навечір’я свята Благовіщення 6 квітня служимо Велике Повечір’я з литією (без поклонів), а у сам день празника 7 квітня служимо Велику Утреню та Вечірню з Божественною Літургією св. Івана Золотоустого. Також він пригадав, що великі дзвони в часі війни використовуються для сповіщення тривоги, тому можемо використовувати тільки дзвіночки всередині церкви, та закликав пам’ятати про запроваджену комендантську годину з 22.00 до 7.00 год.

Синкел соціального служіння та директор БФ «Карітас» Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ митр. прот. Володимир Чорній висловив прохання, щоб при роздачі допомоги на парафіях для біженців чи потребуючих людей, обов’язково завжди був присутній парафіяльний священник, а також заохочував підтримувати працю з волонтерами, щоб зберегти їх при церкві. Пригадав про QR-код, який потрібно повідомити тим людям, які потребують допомоги, а вони в свою чергу через QR-код зможуть зареєструватися для отримання допомоги та вказати, яка саме допомога їм потрібна.

Далі прот. Віталій Максимів, Віце-економ Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, представив звіт за передану допомогу від деканатів, подякував всім, хто долучився до допомоги. В ході свого виступу, священнослужитель повідомив про будинки, в яких перебувають біженці, а саме: Католицький ліцей, Духовна семінарія, Підлюте, Заріччя, парафіяльні доми та монастирі.

Він також зазначив, що в Лікувально-діагностичному центрі св. Луки надаються безкоштовні медичні послуги для біженців, а також для місцевих людей.

Митрополит Володимир подякував о. Віталію та всім працівникам Антикризового координаційного центру за активну щоденну працю.

Наприкінці зустрічі координатор військових капеланів о. Роман Залеський повідомив про працю військових капеланів. За його словами в Архієпархії є три нові капелани – о. Василь Пасічник, о. Володимир Підлуський та о. Василь Петрів (приїхав з Америки), але є потреба у військових капеланах, тому до священників висловили прохання бути готовими та зголошуватися в Курію Архієпархії для капеланського служіння. Також о. Роман наголосив на тому, щоб священники на парафіях були готовими до довгої та клопіткої праці з парафіянами та з військовими після завершення війни.

На завершення о. Віталій Токар, Судовий вікарій, наголосив на тому, щоб священники повідомляли своїх парафіян, які виїхали закордон про наші спільноти, парафії в тих країнах, де вони перебувають. Там вони зможуть знайти підтримку та спільно молитися.

Наступні збори відбудуться 19 квітня.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ