«Переходь на українську»: у Католицькому ліцеї тривають безкоштовні курси державної мови

Питання мови – одне з ключових для нашого народу. Свідомі українці чітко розуміють, що в Україні не може бути іншої державної мови, окрім української і це, зрештою, логічно.

В останні дні, коли переживаємо загарбницьку війну з боку росії, про це особливо гостро почали дискутувати в суспільстві. До слова, питання мови – стало однією з офіційних виправдань цієї нахабної та святотацької війни.

Щоби допомогти тимчасово переміщеним особам, які сьогодні проживають в Івано-Франківську, вивчити рідну мову, у Католицькому ліцеї св. Василія Великого запустили спеціальний безоплатний курс української мови для тих, хто має бажання покращити письмове та усне мовлення. Проєкт онлайн-викладання державної мови для внутрішньо переміщених осіб виник на базі Антикризового координаційного центру Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

За словами директора Католицького ліцею о. Маркіяна Букатчука, вчителі навчального закладу з великим ентузіазмом взялися за розвиток цього проєкту.

«Станом на сьогодні маємо 43 заявки, і вже відбулося перше заняття, над розвитком яких ми плануємо продовжувати працювати. Запорукою успіху є креативні вчителі та педагоги, які самі породжують ідеї та втілюють їх в житті», – розповів о. Маркіян Букатчук.

Команда філологинь Католицького ліцею створила ряд цікавих занять для практикування української.

«Сама програма базується на курсах Prometheus “27 уроків української для російськомовних”, а ми доповнюємо ці матеріали. Загалом в курсі йдеться про розмовну, практичну українську мову», – зазначила педагогиня.

За словами п. Оксани Гошовської, заняття відбувають щовівторка та щочетверга о 17 годині, оскільки двічі на тиждень – зручний формат без особливих складнощів і отримання результату. Люди приходять із запитом вільніше володіти українською та не відчувати мовного бар’єру.

Самі ж учні даного курсу не приховують своєї радості від можливості, можливо вперше, пройти курс рідної мови, оскільки більшість з них спілкуються вдома саме російською мовою.

Під час війни кожен діє та працює на своєму місці, ось і педагогині Католицького ліцею не сидять, склавши руки, але активно включаються в роботу для допомоги тимчасово переміщеним особам. Сьогодні, як ми бачимо, існує великий запит та щире намагання покращити свої знання з української мови тих людей, які, рятуючи своє життя, знайшли прихисток у єпархіальних адміністративних будівлях. Проте, долучитися до проєкту може будь-хто охочий, щоб почерпнути необхідні знання.

Для цього потрібно заповнити форму за посиланням, яке ми залишимо в описі до цього відео.

Ліна Костенко писала: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову». Тож не зволікайте та переходьте на українську!

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ