В Архікатедральному соборі молилися Утреню з Каноном Андрея Критського

У понеділок, 4 квітня, в Архікатедральному і Митрополичому Cоборі Воскресіння Христового служилась Утреня з Великим Каноном св. Андрея Критського.

Великопосне богослужіння очолив настоятель собору митр. прот. Юрій Новицький у співслужінні душпастирів Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Це богослужіння знаменне тим, що після кожного тропаря, кож­ної пісні канону устав приписує робити три поклони, але за зви­чаєм нашої Церкви робимо тільки один доземний поклін, а всіх поклонів разом — 250. Звідси й утреня має в народі назву «Поклонів». Цю відправу можна було б назвати символом духа покути нашої Східної Церкви.

Утреню з поклонами своїм співом супроводжували учасники хору Івано-Франківської духовної семінарії імені священномученика Йосафата.

Вірні, будучи безпосередньо у храмі, та за допомогою онлайн-трансляції стали учасниками покаянного великопосного моління, творячи великі поклони, та вдумуючись у глибокий текст канону, який є одним із найкращих виявів щирого покаяння.

Зважаючи на те, що свято Благовіщення цього року прападає на четвер, коли якраз мали звершувати Великий канон Андрея Критського, то, відповідно до богослужбового уставу, його переносять на попередній вівторок. У парафіяльній практиці служать напередодні ввечері, щоб більше вірних могли взяти участь у богослужінні.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ