Як ми повідомляли раніше, з благословення Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина, у зв’язку із запровадженням воєнного стану на території України, був створений Координаційний антикризовий центр при Івано-Франківській Архієпархії УГКЦ. До його складу входять працівники Архієпархіального управління та керівники ключових структур Архієпархії.
Сьогодні, 28 лютого, відбулися його перші робочі збори, які очолив Генеральний вікарій Архієпархії митр. прот. Степан Балагура. У своєму слові він окреслив головні напрямки діяльності Координаційного антикризового центру, зокрема:
– допомога українській армії,
– збір продуктів харчування та необхідних речей,
– допомога вимушено переселеним особами.
«Наші люди швидко відгукуються на горе і з Божою допомогою ми подолаємо все. Мусимо скоординувати свої дії, щоби не було зайвої паніки та допомогти всім, особливо тим родинам, чоловіки яких боронять нас від ворога», – наголосив о. Степан.
Далі Віце-економ Архієпархії прот. Віталій Максимів проінформував про вже зроблені кроки по допомозі потребуючим, зокрема:
1. В приміщенні Духовної семінарії вже проживає 115 вимушено переселених осіб;
2. В урочищі Підлюте найближчим часом поселять 60 родин наших військовослужбовців;
3. У реколекційному домі, що в с. Посіч, планується поселити орієнтовно 60 осіб;
4. В архієпархіальному будинку по вул. Софрона Мудрого триває підготовка приміщення. Тут зможуть поселитися 40 осіб.
5. В Лікувально-діагностичному Центрі св. Луки вже розпочинають надавати необхідні безкоштовні медичні послуги для переселенців. Щоби отримати їх, слід зателефонувати до колцентру (098 417-88-31; 050 940-07-81; 0342 72-47-31). Станом на сьогодні заклад працює з 09.00 до 15.00 год.
6. У БФ «Карітас» Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ вже понад 500 зареєстрованих переселенців. Географія збільшується. Працівники опрацювали їхні потреби. Окрім того, закупили на 500 тисяч грн продуктових наборів і засобів гігієни, частину з яких вже роздано вимушено переселеним особам в Рогатині, Бурштині та Калуші. Також «Карітас» надає психологічну та матеріальну допомогу, а благодійна їдальня й надалі працює (кількість приготованих порцій зросла на 500 шт. щодня).
7. Мальтійська служба допомоги у своєму логістичному центрі, що у с. Драгомирчани, розклала модуль загальною площею 1500 кв.м для проживання 250 осіб. Також в центрі Івано-Франківська, між Ратушею та Катедрою МСД розклало кризовий центр, який складається з наступних модулів: Координаційний центр, координація центру забезпечення інформацією; Польова кухня; Медичне рятівництво; Психологічна підтримка.
8. Наші військовослужбовці забезпечені опікою священників-капеланів.
Завтра, 28 лютого, Митрополит Володимир очолить деканальні збори, на які запрошені представники місцевої влади та тероборони, щоб конструктивніше консолідувати роботу Архієпархіального антикризового центру, наших деканатів та державних установ.
Про всю діяльність Координаційного антикризового центру Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ ми будемо інформувати вас у щоденних інформаційних повідомленнях. Слідкуйте за ними на нашому сайті та у соцмережах.