У с. Підпечери дві конфесії спільно молилися за мир в Україні

У неділю, 27 лютого, Архієпископ та Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин здійснив пастирський візит на парафію Вознесіння Господнього, що у с. Підпечери.

Під час Літургії митр. прот. д-р Олег Каськів зачитав грамоту від Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава, згідно з якою за ревну працю для Божої слави та добра Церкви, жертовне священниче служіння прот. Петра Скрипника, протопресвітера Тисменицького, іменовано митрофорним протопресвітером та уділено право носити митру.

На богослужіння завітала також громада ПЦУ, щоб привітати пароха та громаду УГКЦ. Вони подарували для храму Вознесіння Господнього ікону Пресвятої Родини.

У часі проповіді Архієрей звернувся до всіх присутніх з пастирським словом про Страшний суд.

«День Божого суду – це день перемоги Божої правди, любові та ласки, а також тріумфу св. Церкви Христової, перемога віри, молитви, жертви, а світло Боже освітить найтаємніші діла людей. Господь, як найвищий суддя, відділить добрих від злих, як пастух відлучає овець від козлів», – сказав Владика.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Звернення Митрополита Володимира у часі війни (ВІДЕО)

Особливу увагу Архієрей звернув на слова: «Бо я голодував, і ви дали мені їсти; мав спрагу, і ви мене напоїли; чужинцем був, і ви мене прийняли; нагий, і ви мене одягли; хворий, і ви навідались до мене; у тюрмі був, і ви прийшли до мене» (Мт. 25, 35-36), які набувають особливої актуальності в сьогоднішніх обставинах. 

На завершення Літургії до усіх присутніх з привітальним словом звернувся Митрополит Володимир та наголосив на важливості молитви за мир в нашій Батьківщині Україні. А також, до вірян та гостей звернулися о. Ігор Приймак, ПЦУ, та п. Ігор Овчар, староста с. Підпечери.

Насамкінець митр. прот. Петро Скрипник подякував Блаженнішому Святославу та Митрополиту Володимиру за нагороду та закликав молитися за мир.

Спільна молитва обох громад у цей нелегкий час війни стала засвідченням молитовної єдності різних конфесій та прагнення миру. Обидва парохи різних конфесій обійнялися та запевнили у подальших спільних молитвах за мир в Україні.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ