В Івано-Франківську відбулося нагородження переможців конкурсу духовної фотографії «INFINITUM»

У четвер, 20 червня, у конференц-залі Івано-Франківського архієпархіального управління відбулося нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу духовної фотографії «INFINITUM». Захід відвідав Владика Микола Семенишин, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Цього дня у конференц-залі зібралося кілька десятків людей, серед яких мешканці різних куточків нашої держави. На вручення нагород прибули учні навчальних закладів разом зі своїми батьками та наставниками, а також фотографи та журі, які оцінювали роботи.

Організаторами конкурсу стали Департамент освіти й науки Івано-Франківської обласної державної адміністрації спільно з Івано-Франківською Архієпархією УГКЦ та Івано-Франківським обласним державним центром науково-технічної творчості.

Розпочалося нагородження зі спільної молитви, а відтак до присутніх звернувся Владика Микола, який перш за все передав вітання та щиру подяку для всіх організаторів та учасників конкурсу від Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина.

«Дорога молоде, на жаль, зараз ми знаходимося у часі війни. Щодня дякуймо нашим Захисникам і Захисницям, які виборюють нашу волю та незалежність. Ми маємо багато трагічних, болісних та насправді жахливих новин, та, попри те, мусимо бути єдиними та гуртуватися у любові. Задля нашої перемоги, нам було б замало просто сидіти у своєму домі й нічого не робити. Натомість кожен, хто щось робить, своєю працею, а в даному випадку — творчістю, наближає закінчення війни», — сказав Єпископ-помічник.

Опісля цього Владика Микола подякував учасникам конкурсу за те, що вони виявили бажання та взяли у ньому участь, а за свої старання — здобули перемогу.

Наступним до присутніх звернувся о. Іван Стефурак, керівник Департаменту інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. Священнослужитель подякував всім партнерам, які долучилися до реалізації даного конкурсу.

«Колись ми вчилися фотографувати на плівку, сьогодні маємо цифрові фотоапарати, але насправді фотографія зароджується у нашому серці, її потрібно побачити через добрі окуляри… Нам дуже приємно, що такий захід відбувається разом із Церквою і тут звучить слово “духовність”. Бажаю кожному з нас бачити щось особливе у моментах буденності», — сказав о. Іван.

Символічним подарунком для переможців кожної з номінацій стала книга про Слугу Божого Блаженнішого Любомира Гузара «Блаженніший Вуйко Любко», яку їм вручив Владика Микола, який свого часу був особистим секретарем Патріарха.

Відтак до призерів звернулась п. Христина Чепа, керівниця Івано-Франківського обласного державного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Івано-Франківської обласної ради. Вона подякувала за злагоджену та добру працю і за синергію у співпраці з Івано-Франківською Архієпархією УГКЦ, бо як наслідок це дало гарну можливість крізь об’єктив побачити щось неймовірне, очима дітей та молоді, віком від 10 до 21 року.

Далі учасників вітала п. Ірина Опалко, заступниця очільника Департаменту освіти і науки, яка подякувала всім причетним за всебічне сприяння у проведенні даного конкурсу та побажала дітям не зупинятися на досягнутому й впевнено рухатися вперед.

Опісля цього Владика Микола доручив о. Маркіяну Букатчуку, директору Католицького ліцею святого Василія Великого, зачитати Митрополичі грамоти, якими були нагороджені призери конкурсу.

Завершився захід спільною молитвою за Україну «Боже Великий, Єдиний», а відтак Владика Микола уділив присутнім своє архієрейське благословення.

Варто додати, що у часі заходу всі присутні мали можливість ознайомитися із роботами, які стали найкращими у своїх номінаціях.

Довідково:

Метою проведення Конкурсу стало сприяння розвитку творчих здібностей та виховання естетичного смаку у дітей. Участь у конкурсі дозволила юним учасникам розкрити свій творчий потенціал, розвинути навички фотографування та сприяла розвитку їх естетичного смаку, поширенню духовних цінностей серед дітей та молоді. Конкурс  спрямовувався на залучення дітей до духовного життя, збільшення розуміння важливості духовної складової існування, пізнання глибини традицій та обрядів, краси сакральної архітектури. Окрім того, у рамках даної ініціативи організатори мали на меті допомогти пояснити віру в Бога через раціональність та гармонійність Його творіння.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ