Івано-Франківська Архієпархія здійснює фінансову підтримку «Духовного центру» у військовій частині

Гуманітарний антикризовий координаційний центр Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ здійснює постійну підтримку благодійних проєктів та ініціатив. Зокрема, завдяки фінансовій допомозі антикризового центру, буде здійснено ремонт приміщення «Духовного центру» у військовій частині А1349, де надаватимуть духовну підтримку українським військовослужбовцям. У закладі передбачено облаштування місць для забезпечення богослужбових треб, проведення індивідуальних духовних бесід та групових заходів, а також облаштування простору, де перебуватимуть капелани.

Ремонт та облаштування приміщення «Духовного центру» було розпочато за ініціативи військового капелана 114 бригади Тактичної Авіації о. Володимира Духовича, який є священнослужителем Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

«Щоб якісно нести військову службу, залишатись цілісною й зрілою особистістю, здатною до постійного розвитку в доволі вимогливих обставинах, військовому необхідна підтримка і допомога, у тому числі й через задоволення її духовно-релігійних потреб. Неможливо переоцінити значення служіння капеланів на лінії вогню, які часто опиняються з Воїном у мить, коли ніхто інший не здатний йому допомогти. Також важливу роль відіграє капеланська служба у сприянні розвитку особистісних та колективних моральних якостей особового складу батальйонів, формування яких зараз активно здійснюється в тилу», — розповідає капелан.

Як зазначає священнослужитель, основними напрямками діяльності військового капелана є душпастирська опіка, релігійно-просвітницька робота, соціально-доброчинна діяльність та консультування військового командування з релігійних питань.

«Окрім забезпечення організації та проведення молитов, богослужінь, благословень, урочистих і поминальних заходів та інших релігійних обрядів, пов’язаних із задоволенням  духовно-релігійних потреб військовослужбовців, на капеланську службу покладено завдання участі у реабілітації особового складу, який потребує психологічної допомоги. Також капелани беруть участь в реабілітації й духовній підтримці членів родин військовослужбовців та здійсненні духовного супроводу родин загиблих», — додає о. Володимир.

Усі вищезгадані ініціативи планують втілювати в «Духовному центрі».

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ