Митрополит Володимир очолив формаційну зустріч з Болехівським протопресвітеріатом

У четвер, 20 червня, у храмі Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата відбулася формаційна зустріч з активом парафій Болехівського протопресвітеріату, яку очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Щоб проаналізувати діяльність парафій та застановитися над наступними кроками, які сприятимуть розвитку церковної спільноти, у стінах семінарії зібралися парохи, адміністратори, касири, братство й сестринство.

Традиційно зустріч розпочалася зі спільної молитви під проводом Митрополита Володимира. Відтак Архієрей звернувся до присутніх у залі, подякувавши їм за візит до архієпархіального управління та за служіння, яке вони здійснюють у парафіях.

Згодом Митрополит закликав вірних повсякчас пам’ятати про українських Захисників і Захисниць, а також підтримувати сім’ї загиблих військовослужбовців:

«Ми з вами живемо у тяжкий час війни, тому так необхідно гуртуватися навколо нашої держави й Церкви. Єдність ніщо не може перемогти, бо в єдності сила народу. Молімося за всіх Воїнів, які направду є нашими братами й сестрами, синами й доньками, батьками й матерями. Нехай кожен знає, що за них пам’ятають і моляться. У кожній нашій парафії є родини, які через цю кровопролитну війну втратили найдорожче — своїх близьких. Тож будьмо поруч з ними у скрутні хвилини, бо це той вияв вдячності й підтримки, який ми можемо висловити».

Опісля Архієпископ відзначив важливість долучення дітей та молоді до Церкви, наголошуючи на тому, що всі наші напрацювання й досягнення творяться для їхнього блага та світлого майбутнього.

Згодом Митрополит Володимир запросив до слова о. Василя Дзяйла, протопресвітера Болехівського, який подякував Архієрею за запрошення до архієпаріхального управління та проведення формаційної зустрічі.

Відтак з вітальним словом до учасників зустрічі звернувся Владика Микола Семенишин, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, який особливу увагу зосередив на пошуку покликань до священства у парафії:

«Продовжуючи говорити про молодь, хочу нагадати про місію, яку виконують священнослужителі й працівники храму, в розпізнанні покликання серед юнаків. Щиро скажу, що у моєму покликанні значну роль відіграв старший брат. Бо коли я приходив до церкви, то він брав мене за руку і вів до святилища, щоб прислуговувати пароху. Покликання це безумовно воля Господа, але й кожен з нас може бути дуже важливим Його співпрацівником.Тому прошу всіх вас, браття й сестри, бути пильними й батьківським словом заохочувати хлопців ставати на цю стежку».

Наступним до парафіян звернувся о. Степан Балагура, синкел у справах духовенства та священничих родин, який познайомився з присутніми, а також подякував за бажання вдосконалюватися задля спільного блага.

«Метою таких зустрічей є пошук спільних кроків для координації нашої праці, щоб краще послужити ближнім та Богові. Першим важливим моментом є те, що душпастир має євангелізувати на парафії у такий спосіб, щоб людина повірила у Господа Бога, а відтак через катехизацію Його все глибше пізнавала. Тільки той священник, який має Бога у собі, може поділитися Ним з іншими, запалити ту Добру Новину у серцях людей. Через катехизацію ж ми вводимо вірних у розуміння Таїнства Церкви – Містичного Тіла Христового», — мовив о. Степан.

Відтак о. Олексій Данилюк, промотор справедливості Архієпархії, розповів про діяльність Митрополичого трибуналу, а опісля висвітлив основні аспекти канонічного права, що стосуються парафіяльного життя.

Пізніше о. Іван Смішко, головний юрист Архієпархії, ознайомив присутніх з основними юридичними питаннями, з якими часто зустрічаються парафіяльні спільноти, а також розповів про процес їх вирішення.

Крім того, душпастир ознайомив представників протопресвітеріату із Недержавним пенсійним фондом «Покрова». Основним завданням фонду, за словами слуги Божого Патріарха Любомира Гузара, є турбота про те, щоб вірні нашої Церкви могли спокійно та гідно прожити роки своєї старості.

Відтак п. Наталія Філіппова, головна економістка фінансово-юридичного відділу, обговорювала з присутніми бухгалтерські питання.

Опісля бр. Андрій Луців, керівник відділу будівництва Архієпархії, розповів учасникам формаційної зустрічі про процес будівництва й ремонтно-реставраційних робіт у парафіях.

Далі о. Василь Качмарський, голова Катехитичної комісії Архієпархії, наголосив, що у кожній спільноті євангелізація та катехизація повинні бути на першому місці, адже це свідчить про живу парафію. Священнослужитель також зазначив, що катехизація повинна стосуватися не лише дітей та молоді, що, безумовно, є дуже важливим, але й усіх вірних, що сприятиме їх глибшому пізнанню Господа Бога.

Незабаром слово мав о. Євген Андрухів, голова Комісії сакрального мистецтва Архієпархії. Він розповів про етапи зовнішнього та внутрішнього догляду за храмом задля належної підготовки до богослужінь. Також душпастир проговорив етапи процесу оформлення необхідної документації для реставрації чи будівництва храмів.

Згодом о. Віталій Максимів, синкел у парафіяльно-економічних справах та соціального підприємництва Архієпархії, представив присутнім діяльність гуманітарного координаційного центру Івано-Франківської Архієпархії за 2022/2023 рр..

Відтак священнослужитель обговорив з учасниками зборів економічно-господарські питання, які виникають у парафіях, а також наголосив на важливості фінансової прозорості у парафіяльних спільнотах.

Наступним слово мав о. Іван Стефурак, керівник Департаменту інформації Івано-Франківської Архієпархії. У часі доповіді священнослужитель представив медійні структури Архієпархії та закликав до тісної співпраці з ними задля поширення доброї новини у світ.

«Перебуваючи у часі Декади місійності, ми чуємо, що Христос звіщає нам пришестя Утішителя — Святого Духа, щоб ми могли посвідчити нашу живу віру. Це можемо здійснювати через поширення новин із життя наших парафій у медіапростір. Тому ставаймо свідками живого Бога, щоб Він через нас народжувався в інших».

На завершення о. Михайло Макар, віцеканцлер, висловив вдячність присутнім від імені курії Архієпархії за участь у зборах. Формаційна зустріч завершилась спільною молитвою до Богородиці.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ