В Івано-Франківську молитовно відзначили День Державного прапора України

У середу, 23 серпня, українці відзначають День Державного прапора України. З цієї нагоди на Вічевому майдані в Івано-Франківську відбулося урочисте підняття державного стягу, який освятив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

На віче чисельно зібралися рідні загиблих Героїв України, представники громадських організацій та влади, франківчани й гості міста.

Розпочалася подія хвилиною мовчання за полеглими Захисниками та всіма невинно вбитими  внаслідок російсько-української війни, яку росія розв’язала на наших землях.

Опісля відбувся Чин освячення Державного прапору, який здійснив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин спільно з Єпископом Богородчанським ПЦУ Феогностом Бодоряком та священнослужителями Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та духовенством ПЦУ.

Відтак розпочалося офіційне підняття прапора, до якого долучилися міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, пані Галина Дутчак, мати Героя України Володимира Дутчака, пані Надія Стахів, мати загиблого Героя Тараса Стахіва, Юрій Гапончук, командир роти оперативного призначення 50 полку ім. полковника Семена Височана НГУ та народний депутат України I-го й II-го скликань Степан Волковецький. У цей час присутні виконали Державний гімн України.

Згодом Муніципальний камерний хор «Галицькі передзвони» виконав пісню «Ой у лузі червона калина», яка нікого не залишила байдужим.

Після цього до присутніх звернувся Руслан Марцінків, який наголосив на важливості допомоги нашим Воїнам у цей нелегкий час, а також закликав підтримувати волонтерів та благодійників. Також він подякував усім, хто день за днем спричиняється до здобуття нашої перемоги.

 

Далі відбулося посмертне нагородження Героїв, які віддали своє життя за волю та свободу нашої держави, нагороди отримали рідні Захисників.

Також подячні грамоти вручили волонтерам Прикарпаття, які забезпечують всім необхідним наших хлопців та дівчат на нульових позиціях.

Відтак слово мала мати загиблого Воїна Тараса Стахіва, пані Надія Стахів:

«У квітні 2022 року мій син стояв на цій сцені, тримаючи прапор полку «Азов», й разом з іншими юними патріотами промовляв Молитву Українського націоналіста, а тепер стою перед вами я. Ще школяркою, вивчаючи історію національно-визвольної боротьби, розуміла чого вартує воля — це життя юних патріотів та життя сотні тисяч українців, які добровільно віддали свої життя за майбутні покоління, тим самим закарбувавши свої імена в історії України».

«Сьогодні ми зібралися з нагоди Дня Державного прапора України й щойно вшанували пам’ять наших полеглих Захисників. Наш прапор скроплений їх потом, кров’ю й звитягою. Що для мене означають синьо-жовті кольори? Блакить — це майбутнє мого сина, який не замислюючись віддав його за волю України. Це небесне життя тисяч полеглих українських Захисників та Захисниць, які не були готові до війни, але були готові, як сказано у Євангеліє від Івана «віддати своє життя за друзів своїх». Пшенично-жовтий колір, для мене, перш за все — віра. Віра у наших Захисників та наша подяка їм. Подяка тим, завдяки кому над нашими головами зараз може майоріти синьо-жовтий стяг. Пшенично-жовтий — це пам’ять про тих, які «на щиті» повернулися до рідних. Також це надія. Надія на те, що мрії мого сина незабаром здійсняться», — ділиться жінка.

Згодом до присутніх звернувся Юрій Гапончук, командир роти оперативного призначення 50 полку ім. полковника Семена Височана НГУ, який подякував усім борцям за незалежність України впродовж віків й пообіцяв, що ця війна на теренах нашої держави буде переможною та стане останньою в історії українського народу.

Завершилося віче спільним виконанням молитви за Україну «Боже Великий, Єдиний» та Державного гімну України.

 

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ