В Івано-Франківській духовній семінарії виставили до почитання частинку Животворящого Хреста Господнього

У неділю, 19 березня, у Третю неділю Великого посту, яку ще називаємо Хрестопоклінною, у храмі Івано-Франківської духовної семінарії відбулися урочисті ранішні богослужіння.

На Великій Утрені, яку очолив духівник семінарії о. Ярослав Шмадило, відбулося урочисте винесення хреста з частинкою Чесного і Животворящого Хреста Господнього на тетрапод під час співу тропаря “Спаси Боже людей твоїх”. Після того кожний семінарист мав змогу вшанувати Хрест малим поклоном, підходячи до тетраподу.

Ранішні богослужіння продовжилися святковою Божественною Літургією, яку очолив ректор семінарії о. Тарас Путько у співслужінні ректорату та духівників семінарії. Після прочитаного Євангелія ректор виголосив проповідь, де він, найперше, наголосив на ролі нашого хреста у нашому житті.

«Наш хрест показує нам цінність кожного Божого дня, як ми повинні носити тягар Хреста протягом усього життя», — наголосив отець-ректор.

Друга частина його проповіді стосувалася Божої волі, яка супроводжує нас протягом усього життя і яку ми повинні виконувати повсякчасно, бо лише нашими людськими силами ми не в змозі крокувати до істинного щастя в Бозі.

Наприкінці свого звернення о. Тарас зазначив: 

«Хрест є символом нашого з вами спасіння, перемоги та оптимізму, а не смутку та розпачу».

Божественна Літургія завершилася молитвою за Україну “Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни”.