Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ передала допомогу для обласної психіатричної лікарні

Сьогодні, 20 березня, Івано-Франківська Архієпархія у рамках італійсько-українського проєкту «Разом з Україною» передала гуманітарну допомогу для Івано-Франківської державної обласної психіатричної клінічної лікарні №1.

У цей день для спеціального медичного закладу передали:

  • Обігрівач масляний 5 шт.
  • Набір для прибирання (список у довідці нижче) 20 шт.
  • Чайник скляний 5 шт.
  • Гігієнічний набір 50 шт.
  • Ковдра 150*210 см 35 шт.

У рамках проєкту «Разом з Україною» медичний заклад отримуватиме свіже м’ясо, овочі та фрукти.

Як зазначає пані Оксана Кольба, заступник генерального директора медичного закладу, на сьогодні у закладі налічується 260 осіб, хоча розрахований він для двохсот пацієнтів. Тут лікуються й 17 внутрішньо переміщених осіб із Харківської області.

«У нас спеціальний медзаклад, тому й лікуються та проходять реабілітацію тут ті, хто особливо потребує психіатричної підтримки від спеціалістів. Саме приміщення, де знаходиться лікарня – стареньке, а отже потребує постійної реставрації. Ми намагаємося робити все, аби нашим пацієнтам було комфортно. Власними силами та підтримкою благодійних, волонтерських організацій стараємося оновлювати постільну білизну, ковдри, подушки, і різні, так би мовити “розхідні матеріали”», — розповіла пані Оксана.

За словами заступниці генерального директора, сьогодні лікарня містить 4 відділення: 2 чоловічих та 2 жіночих. Один із чоловічих переповнений вщент, замість 45 осіб у цьому відділенні на сьогодні проживає 76 людей.

На запитання про те, чого сьогодні потребує заклад, пані Оксана відповіла: «Найбільше нам потрібні підгузки та білизна. Ми потребуємо як комплектів постільної білизни для ліжок, так і спідньої білизни для хворих».

Окрім того, працівники закладу розповіли, що вони приймають вживаний одяг у хорошому стані. Тому, якщо маєте багато одягу і не знаєте, хто його найбільше потребує та куди передати, принесіть за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Млинарська, 21.

Довідково:

Дана ініціатива фінансується італійською урядовою організацією AICS, за підтримки FOCSIV у співпраці з Івано-Франківською Архієпархією УГКЦ та іншими благодійними організаціями.

Один набір для прибирання включає: рідке мило 1 шт., гель для чищення санвузлів 2 шт., миючий засіб 1 шт., комплект для прибирання совок+щітка 1 шт., миючий засіб для посуду 1 шт., порошок для прання 1 шт., рукавички універсальні 2 шт., відро для миття 1 шт., швабра 1 шт., відбілювач «Білизна» 1 шт.

Своєю чергою гігієнічний набір містить: гель для душу 2 шт., шампунь-бальзам 1 шт., туалетний папір 2 шт., губка для посуду 1 шт., пакет для сміття 1 шт., бальзам для миття посуду 1 шт., рідке мило 1 шт., зубна щітка 1 шт., порошок для прання 2 шт., рушничок для рук 1 шт., зубна паста 1 шт., мило туалетне 1 шт.)

Якщо отримувач допомоги — чоловік, його набір додатково вміщує піну та станок для гоління.

Для жінки додатково кладуть засоби жіночої гігієни та крем для рук.

А в набір для малюків додають шампунь-гель (для хлопчиків/дівчаток) та вологі серветки.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ