«Головне, аби мандруючи цим Хресним шляхом ми не переставали бути людьми», — Владика Микола Семенишин у Коломиї

У неділю, 19 березня, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ Владика Микола Семенишин здійснив архіпастирський візит до Катедрального собору Преображення Христового, що у м. Коломия.

Вітальними словами Архієрея зустріли діти, а в храмі чисельно зібралися парафіяни та гості.

Згодом Владика Микола очолив Архієрейську Божественну Літургію та рукоположив двох дияконів у пресвітерський сан. Відтак Хрестопоклонна неділя стала визначною у житті о. Ростислава Ломпаса та о. Василя Катеринюка, які відтепер є новоієреями УГКЦ.

У часі Святої Літургії Єпископ-помічник виголосив проповідь, у якій розповів про значення Хреста і його цінності у житті кожного християнина.

Незабаром, після Херувимської пісні, настав особливий момент — Владика Микола уділив Таїнство Священства дияконам Ростиславу Ломпасу та Василю Катеринюку.

Згідно із Чином поставлення ієреїв, кандидати у священство зачитали визнання Віри, а відтак Архієрей промовив молитви пресвітерських свячень й облачив дияконів у священичі ризи: єпитрахиль, пояс, нарукавники, фелон. Також новоієреї отримали служебник та чашу.

Відтак Владика звернувся до нововисвячених ієреїв з привітальним словом і благословенням на Миколи звернулися вже як пресвітери о. Ростислав та о. Василь.Згодом у храмі лунало Многоліття.

 

Опісля Літургії на вулицях міста Коломиї провели загальноєпархіальну Хресну Дорогу, яку очолив Владика Микола спільно з духовенством Коломийської єпархії УГКЦ. Її присвятили 90-річчю від дня народження Блаженнішого Любомира Гузара, яке наша Церква відзначала 26 лютого 2023 р. Б.

Хресна Дорога розпочалася словами Єпископа Коломийської Єпархії УГКЦ Владики Василя Івасюка:

 «Хрест – це провідник людини з благодаттю у серці до Божого Царства».

До Хресної ходи чисельно доєдналися вірні, мешканці та гості міста, представники влади та волонтери. Загальна кількість учасників становила більше тисячі осіб.

Під час Хресної Дороги підносили молитви за наших воїнів, всіх працівників критичних інфраструктур, державний і військовий провід, медичних працівників, поранених, важкохворих, зранених війною, родини військових та усіх, хто втратив у війні своїх рідних.

Згадали також волонтерів, жертводавців, полонених, успішне християнське та патріотичне виховання дітей і молоді, утвердження у вірі та надії на Бога для українського народу, загиблих на Майдані та у російсько-українській війні, всіх учасників Хресної Дороги і тих, хто потребує щирої молитви.

На кожній стації учасники роздумували над Христовими Страстями, висловами Блаженнішого Любомира та сучасними подіями в їхньому світлі. Хрест вулицями Коломиї несли священники, воїни, добровольці, капелани, представники міської та районної влади, працівники медичних закладів, батьки, матері, працівники силових структур, волонтери, внутрішньо переміщені особи, освітяни, молодь, студенти, члени молодіжних християнських організацій, семінаристи Івано-Франківської духовної семінарії, підприємці, жертводавці, подружні пари, працівники БФ “Карітас Коломия” та члени патріотичних організацій.

На завершення Хресної Дороги Владика Микола звернувся до молільників зі словом, у якому роздумував про тернистий шлях, яким сьогодні крокують українці:

«Сьогодні завершився наш Хресний хід вулицями цього прекрасного міста Коломия, але, на жаль, хресна дорога українського народу продовжується.  Ми, християни, знаємо, що одного дня вона завершиться, і завершиться нашою перемогою та воскресінням України. Що важливо для нас пам’ятати? Головне, аби мандруючи цим Хресним шляхом ми не переставали бути людьми».

«Цю Хресну Дорогу ми присвятили світлої пам’яті Патріарху Любомиру Гузару — відновили у своїй пам’яті його думки щодо гідності людини, свободи та милосердя нашого Небесного Отця. Згадали, як ми маємо ставитися один до одного й до наших ворогів, бо у часі війни дуже легко піддатися цій спокусі та втратити обличчя людини. Та ми не можемо цього зробити, бо ми боремося, молимося та переможемо, щоби правда тріумфувала. Цих 14 стацій Хресної Дороги ми завершили 15-ою стацією Воскресіння Христового, це і є запевнення нашої перемоги. Як казав Блаженніший Любомир: «Не ми, через те що щось робимо, здобудемо перемогу, це є Божий дар, який маємо отримати від Спасителя». Тож продовжуймо просити цього дару — миру, бо він настане, а війна скінчиться. Христос переміг смерть і Воскрес — воскресне так і наша рідна Україна», — мовив Архієрей.

Насамкінець присутні виконали Державний гімн України та духовний гімн «Боже Великий, Єдиний», а Владика Микола уділив всім своє архієрейське благословення.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ