В Івано-Франківській Архієпархії УГКЦ відбулися щомісячні збори протопресвітерів

У вівторок, 6 червня, в Івано-Франківській Архієпархії УГКЦ відбулися чергові збори протопресвітерів, які очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Традиційно, зібрання розпочалося зі спільної молитви у приміщенні Івано-Франківської духовної семінарії, яку провів Преосвященніший Владика Володимир. Згодом відбулася реєстрація всіх присутніх учасників на зборах.

Відтак Митрополит Володимир вручив привітальні грамоти преп. о. Йосафату Бойку, ВС, та парафіяльній спільноті свв. Кирила і Методія, що у м. Івано-Франківську, з нагоди 10-ліття парафії.

Пізніше слово мав о. Володимир Лукашевський, священник Відпустового центру блаженного священномученика Симеона Лукача, що у Старуні. Душпастир запросив на прощу-відпуст до Старуні з нагоди 130-ліття від Дня народження блаж. свщмч. Симеона Лукача та першої річниці від проголошення Паломницького центру Відпустовим місцем, яка відбудеться 17-18 червня 2023 р.

Читайте більше17-18 червня відбудеться Архієпархіальна проща до Відпустового центру Симеона Лукача

Продовжились збори духовними роздумами, які виголосив Владика Микола Семенишин, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Опісля Владика Микола ознайомив присутніх на зборах із постановами Архієрейського синоду, який відбувся з 17-18 травня 2023 р. у Марійському відпустовому місці, що у Зарваниці.

Надалі слово мав митр. прот. Степан Балагура, Синкел у справах духовенства і священичих родин Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. Отець Степан подякував за проведення християнської інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?» на парафіяльних, деканальних та архієпархіальному рівнях.

Далі о. Степан зазначив, що є потреба у військових капеланах, а також наголосив, щоб відповідальні за військове капеланство проводили системну працю в протопресвітеріатах з усіма священниками Архієпархії.

Владика Володимир зазначив, що капелани мають державну підтримку та соціальні гарантії.

Опісля Синкел у справах духовенства і священичих родин Архієпархії наголосив на важливості відповідної підготовки дітей до першої Сповіді та урочистого Причастя.

Згодом до учасників зборів звернувся Митрополит Володимир. Архієрей мовив, що об’єднання «Українська молодь — Христові» мають бути частиною кожної з парафій.

Відтак Архієпископ повідомив, що відбудеться Світовий день молоді, який проходитиме у Лісабоні, що у Португалії, з 1 по 6 серпня 2023 р.

Далі Митрополит Володимир пригадав, що цьогоріч виповнюється 10 років від освячення Патріаршого собору Воскресіння Христового у Києві. З цієї нагоди всі охочі можуть взяти участь у прощі до Патріаршого собору.

Пізніше Владика Володимир зауважив, що якщо на певній парафії у вересні 2023 р. на свято Усікновення голови Івана Хрестителя випадає празник, то рекомендовано цього року святкувати це свято в найближчу неділю перед або після 11 вересня, тобто або в неділю, 10 вересня, або наступної неділі, 17 вересня.

Наступною слово мала п. Галина Гришко, Голова комісії у справах освіти і виховання Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, яка розповіла про початок вступної кампанії на Катехитично-педагогічний факультет ІФБУ. Пані Галина зазначила, що набір документів триватиме протягом липня-вересня 2023 р.

Також п. Галина поділилася напрямками розвитку шкільного капеланства, яке почне функціонувати з нового навчального року у школах, та зазначила, що капелани мають пройти обов’язкове навчання обсягом 30 год. при Комісії освіти і виховання Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Відтак слово передали о. Ярославу Рохману, голові Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я Архієпархії.

Священнослужитель анонсував проведення прощі медичних працівників та капеланів в Старуні, яке відбудеться 10 червня. З цієї нагоди Архієрейська Літургія відбудеться об 11:00 год.

Читайте більшеУ Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача відбудеться Всеукраїнська проща медичних працівників

Згодом слово мав о. Дам’ян Кастран, який представив діяльність спільноти «Сім’ї Найсвятішого Серця», яка діє в Івано-Франківській Архієпархії. Завданням цієї спільноти є насамперед молитися дев’ятниці, псалми та інші молитовні практики.

Владика Володимир заохотив взяти участь в Архієрейській Літургії 25 червня у Гошеві з нагоди щорічних з’їздів цієї спільноти.

На завершення зборів Митрополит Володимир привітав ювілярів.

Наступні збори відбудуться 4 липня 2023 року.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ