«Усі ми покликані любити й захищати Україну цілісно, також й ощадливо, споживаючи енергію», – душпастир-еколог

5 лютого на базі Івано-Франківського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді (ОЕНЦУМ) відбувся семінар на тему: «Національно-патріотичне виховання дітей та молоді засобами еколого-натуралістичної творчості та бережливого ставлення до навколишнього середовища» для керівників гуртків природничого спрямування.

Після вступного слова директорки ОЕНЦУМу п. Тамари Гудзик, до присутніх звернувся референт Бюро УГКЦ з питань екології в Івано-Франківській Архієпархії о. Михайло Дзуль з доповіддю на тему «Збереження енергії як вияв любові до України та її довкілля». Про це пише інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології.

Священник, посилаючись на слова Тамари Василівни, яка зазначила, що практично всі екозаходи, які плекають любов до рідної землі, вже є патріотичного спрямування, наголосив, що в процесі формування тих чи інших цінностей школа і Церква мають працювати в тандемі, як злагоджений механізм. Далі о. Михайло, опираючись на основоположні елементи екологічного служіння Екобюро УГКЦ, висвітлив один із пріоритетних напрямків діяльності церковної природоохоронної інституції протягом останніх двох років – «енергозбереження та енергоефективність».

«Варто наголошувати дітям, що, попри вік, кожен українець, який ощадливо ставиться до використання енергії вже є патріотом своєї держави і робить свій внесок у перемогу і здобуття енергетичної незалежності України», – наголосив представник Екобюро УГКЦ.

Душпастир представив відповідні тематичні напрацювання Бюро УГКЦ з питань екології для формації дітей: церковно-екологічний календар із прикладами втілення енергоощадних технологій на культових спорудах та своєрідним компендіумом з енергоощадження та енергоефективності; «Абетку енергоефективності», яка навчає азам енергоефективності у повсякденному житті; навчальний посібник «Я і енергія» про раціональне використання ресурсів; настільні ігри, які сприяють формуванню раціонального та ефективного використання енергії; екорозмальовку «Збережемо енергію – збережемо планету», тематичні закладки, наліпки та «Валізу енергоефективності».

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ