Для священнослужителів Архієпархії представили книгу «Lectio Divina над Євангелієм»

У вівторок, 6 лютого, у рамках проведення днів віднови духа для священнослужителів Івано-Франківської Архієпархії, у каплиці духовної семінарії відбулася презентація книги «Lectio Divina над Євангелієм: духовна подорож сторінками Святого Письма у літургійному ритмі Церкви».

Представлення даної книги відбувається вже втретє – на кожному заїзді реколекцій. Після духовних наук всі душпастирі збираються у каплиці, щоб ознайомитися із книгою та почути від її автора – о. Юрія Щурка, який провадить дні віднови духа, про історію її написання, а також про етапи розважання над Божим словом методом «Lectio Divina».

Як відомо, книга видана Катехитично-педагогічним інститутом Українського Католицького Університету, директором якого є п. Назар Дуда. Книгу, а згодом і чотиритомник видають на запит Біблійного апостоляту УГКЦ.

У часі презентації книги п. Назар Дуда поділився зі священнослужителями своїм досвідом, як розважати над Lectio Divina із дітьми та молоддю, а відтак мовив:

«Після розважання над уривком Святого Письма застановімся питаннями, що до наступного разу ми можемо робити, щоб втілити те Боже слово? Як ми можемо відповісти Богові на те, що Він нас навчає? Ми можемо також подякувати Богові за ласки, які Він нам дає, а також попросити в Нього допомоги щось втілити в життя. А наступного разу у колі Біблійного читання поділитися з усіма своїми духовними успіхами».

Відтак до присутніх звернувся автор книги о. Юрій, який розповів про метод молитви «Lectio Divina», який включає такі етапи: lectio (читання), meditation (розважання), oratio (молитва), contemplation (споглядання), який включає actio (діяння) та communion (сопричастя – поєднання).

«Слово Боже є настільки діяльне і сильне, що коли ми його проголошуємо, воно торкає серця людей, бо воно є викликом, на яке людина повинна відповісти. Коли проголошуємо Боже Слово, наше серце реагує. Чому? Тому що ми постали завдяки цьому Слову – Бог створив нас, Він є причиною нашого існування. Коли Він звертається цим Словом, воно знаходить відгук у нашому серці, це є конструктивний елемент нашої особи», – мовив о. Юрій Щурко.

Том «Lectio Divina над євангельськими читаннями двох літургійних циклів – Пасхи та Пʼятдесятниці» є першим із серії чотиритомника.

Наступні видання планують видати протягом 2024 року:

– «Lectio Divina над Євангелієм та Книгою Буття. Великий піст та свята літургійного року»
– «Lectio Divina над Діянням та Посланнями апостолів. Пасха та Пʼятдесятниця»
– «Lectio Divina над Посланнями апостолів та Книгою Приповідок. Великий піст та свята літургійного року».

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ