Урочище Підлюте — надійний прихисток для внутрішньо переміщених осіб

У четвер, 2 березня, Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ у рамках італійсько-українського проєкту «Разом з Україною» передала допомогу для урочища Підлюте, яке від перших днів повномасштабного вторгнення приймає внутрішньо переміщених осіб.

Дана ініціатива фінансується італійською урядовою організацією AICS, за підтримки FOCSIV у співпраці з Івано-Франківською Архієпархією УГКЦ та іншими благодійними організаціями.

Рекреаційний центр, який вже понад рік часу діє як прихисток для переселенців, отримав:

  • Обігрівач масляний 10 шт.
  • Чайник 5 шт.
  • Подушки 1 шт.
  • Ковдра 7 шт.
  • Комплект постільної білизни 31 шт.
  • Рушник махровий 100*150 36 шт.
  • Рушник махровий 50*90 36 шт.

Окрім того, шелтер отримав 4 набори для прибирання, а кожна сім’я, яка проживає у Підлютому, отримала набір для особистої гігієни.

На цей час в урочищі проживає 38 осіб, із них 3 діток. Хоча, як розповідає брат Олександр — в. о. адміністратора урочища, були часи, коли рекреаційний центр приймав до 70 людей.

«Люди, які тут проживають, мають трьох разове харчування. У нас на кухні є працівники, але наші жінки не можуть залишатися осторонь, тому між собою облаштували графік миття посуду. Чоловіки ж, своєю чергою, у холодну пору року колять дрова, аби у нашій їдальні та кімнатах було тепло та затишно. Щодня, о 16:00 ми маємо молитву на вервиці, її започаткували брати-семінаристи, які раніше приїжджали сюди, а я підтримую цю ініціативу і надалі», — розповів брат Олександр.

Своєю особистою історією з нами поділилася п. Ніна, яка проживала в селі Бахмутське, що поблизу Бахмута, а від листопада 2022 року знайшла прихисток у Підлютому :

«Від мого будинку залишився тільки фундамент, як і в усьому селі. Зараз там тривають бої. Перші обстріли почалися 14 травня, відтоді жила в підвалі. Продукти отримати було неможливо — крамницю розбомбили одразу. Спочатку їх надавали гуманітарною допомогою, а згодом постачання припинили — шляху до села не було. Єдиною нашою допомогою були військові з Дніпра, їх командир доручив хлопцям доставляти цивільним  продукти, їх приносили нам у підвали», — розповідає жінка про життя на лінії фронту.

«8 листопада зруйнували мій дім, а мене «засипало» у підвалі. З-під завалів мене врятували наші хлопці-військові, які майже одразу пробігли на допомогу. Пам’ятаю, кричали «Бабо Ніно, ви живі?!», а далі забрали мене звідти так швидко, як могли: сусідні будинки мали обстрілювати. Ось так, нічого не беручи з собою, опинилася в Слов’янську, звідти евакуаційним потягом вивезли до Тернополя, вже з нього дісталася до Івано-Франківська. Першу допомогу видали у франківському «Карітасі», бо з собою не було нічого».

Відтак жінка розповіла про своє сьогодення: «Колись я мріяла побувати в Карпатах, і сталося так, що зараз я тут. Дуже чисте повітря і гарний краєвид. Ходжу в гори, але поки що недалеко. Нас забезпечують усім необхідним і ми стараємося допомагати: або в їдальні, або прибираємо, головне, що всі разом. Зараз усі, хто тут живуть, наче сім’я».

Свою історію розповіла також п. Марія, яка разом із чоловіком, після 9 місяців життя в окупації у місті Херсон, через постійні ракетні обстріли, таки виїхала зі свого рідного міста. Жінка розповідає, що тут вони проживають разом зі своєю родиною, які мешкають у Підлютому від квітня. Пані Марія каже, що у шелтері вони вже пристосувалися, її дочка та зять працюють дистанційно, а онучка дистанційно навчається в одній із херсонських шкіл.

«Нам тут дуже подобається. Коли ми приїхали, то не могли надивитися. Тут чисте повітря, що не може не тішити. Тут нас прийняли хороші люди, нас добре харчують, всюди тепло та чисто. А адміністратори цього будинку, хоч вони й зовсім чужі для нас люди, проте турбуються про нас, наче про рідних і давно знайомих», — ділиться жінка своїми враженнями про проживання у Підлютому.

Як відомо, в урочищі Підлюте з початку війни приймали вимушено переселених осіб, і станом на сьогодні там проживає 38 переселенців з Донецької та Херсонської областей, є люди із міста Запоріжжя та Харкова.

Довідково:

Один набір для прибирання включає: рідке мило 1 шт., гель для чищення санвузлів 2 шт., миючий засіб 1 шт., комплект для прибирання совок+щітка 1 шт., миючий засіб для посуду 1 шт., порошок для прання 1 шт., рукавички універсальні 2 шт., відро для миття 1 шт., швабра 1 шт., відбілювач «Білизна» 1 шт.

Своєю чергою гігієнічний набір містить: гель для душу 2 шт., шампунь-бальзам 1 шт., туалетний папір 2 шт., губка для посуду 1 шт., пакет для сміття 1 шт., бальзам для миття посуду 1 шт., рідке мило 1 шт., зубна щітка 1 шт., порошок для прання 2 шт., рушничок для рук 1 шт., зубна паста 1 шт., мило туалетне 1 шт.)

Якщо отримувач допомоги — чоловік, його набір додатково вміщує піну та станок для гоління.

Для жінки додатково кладуть засоби жіночої гігієни та крем для рук.

А в набір для малюків додають шампунь-гель (для хлопчиків/дівчаток) та вологі серветки.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ