«Пасіка любові»: при монастирі святого Йосифа розпочався ресурсно-відпочинковий вікенд для дітей загиблих Героїв України

У п’ятницю, 3 березня, при монастирі святого Йосифа Обручника (Згромадження Найсвятішого Ізбавителя), що у м. Івано-Франківську, розпочався ресурсно-відпочинковий вікенд для дітей загиблих Героїв України під назвою «Пасіка любові».Захід відбувається з благословення Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина. Організатором табору є «Карітас Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ».

На відкриття вікенду завітав Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії Владика Микола Семенишин. Архієрей очолив моління, з якого розпочали табір, та поблагословив діток на вдалі вихідні.

«Сьогодні у межах Івано-Франківської Архієпархії розпочинаємо дуже важливий і цікавий захід, який спрямований згуртувати діток наших загиблих Воїнів. Церква не може бути осторонь подій, які відбуваються у суспільстві, бо Церква — це і є люди. Ми хочемо бути і ми є з людьми, які потребують допомоги. Бажаємо допомагати тим, чим можемо, а найперше — молитвою. Молимося і просимо Божого благословення на цих діток, а також вчимо їх. Та є важлива річ: коли ми навчаємо інших, то й самі вчимося. Тому ми, як Церква, хочемо за ці три дні навчитися від дітей добра — їхньої усмішки, їхнього щирого погляду. Ми хочемо бути обійнятими ними, відчути їхню любов та трепіт, молитися з ними», — мовив Владика Микола.

Ресурсно-відпочинковий вікенд триватиме три дні. На кожен день для діток запланована насичена та цікава програма,  яка включає в себе казкотерапію, нейрографіку, арт-терапію, піжамну вечірку, різноманітні майстер-класи, зустріч із письменницею Ольгою Андріяшко, квест «Стежками України» та інші цікавинки, відповідні до віку учасників. У відпочинковому таборі беруть участь діти від 6 до 17 років.

Окрім того, з дітьми та підлітками працюватимуть аніматори та психологи. Також кожного дня вони відвідуватимуть Святу Літургію.

«Діткам потрібна особлива підтримка, тому наша мета — зробити так, щоб вони відчули її від нас, від навколишнього суспільства й Церкви. Хочемо, щоб діти навчилися вірити в себе й знайшли силу, щоб жити далі», — розповідає про мету вікенду пані Юлія, координаторка дитячого простору в «Карітасі Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ».

Діти покладають великі сподівання на наступні три дні. Хтось вже знайшов друзів, а дехто — лише починає призвичаюватися. Молодші з нетерпінням чекають піжамної вечірки, а старші раді відвідати вечір української музики.

«Коли я їхав сюди з мамою мені було трохи страшно. Я вперше у таборі, тому переживав, що «щось піде не так» або мене будуть ображати. Та тут все по-іншому: усі тихі й спокійні, а найголовніше — дружні», — ділиться юний Дмитрик.

Насамкінець Владика Микола вручив діткам подаруночки й уділив своє Архієрейське благословення. Після чого малеча разом з аніматорами приступили до реалізації програми.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ