У Відпустовому центрі Симеона Лукача відбулося Таїнство Соборування

У суботу, 4 березня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в с. Старуня, відбулося Таїнство Соборування. Другий рік поспіль богослужіння об‘єднують не тільки мешканців Старуні, але й численних прочан з довколишніх сіл та містечок і, зокрема, Івано-Франківська.

«Таїнство зцілення душі й тіла — такими словами можна передати сутність цього таїнства, назва якого пішла від практики його звершення декількома священниками — “собором”».

«Призначення Таїнства Соборування — цілковите зцілення людини. У молитвах, що читаються при звершенні таїнства, неодноразово звертаються до Бога прохання про прощення гріхів страждаючого та про його одужання. Саме тілесне зцілення у молитвах таїнства ставиться у залежність від зцілення душевного, для якого необхідне покаяння, тобто прощення гріхів, поєднане з твердою обіцянкою виправити своє життя відповідно до заповідей Божих», – зазначають на сторінці Відпустового центру.

Для уділення таїнства зібралися 12 священників, які соборно служили це богослужіння. Молитву очолив о. Руслан П‘яста – президент Асоціації капеланів у сфері охорони здоров‘я України та душпастир Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. Окрім того, участь у молитві взяли: ректор Івано-Франківської духовної семінарії о. Тарас Путько; адміністратор храму свв. апп. Петра і Павла, у с. Старуня о. Ярослав Середюк; адміністратор храму Вознесіння Господнього у с. Старуня о. Василь Гоголь; адміністратор храму св. Парасковії у с. Старуня о. Іван Херманчук; парох храму св. Миколая, у м. Тисмениця о. Володимир Гринишин; о. Михайло Брик, о. Назар Кібель, о. Ігор Матвійчук, о. Іван Харевич, а також священники Відпустового центру: о. Юрій Сидір та о. Володимир Лукашевський.

Перед початком Соборування о. Руслан П‘яста виголосив повчальне слово про важливість і мету Таїнства Соборування у житті християнина і про віру, з якою треба приймати це таїнство.

Для звершення таїнства використовується єлей (олія, за можливістю — оливкова). Єлей — один з найдавніших релігійних символів. З сивої давнини це був не тільки їстівний продукт, але й лікувальний засіб, рідина для світильників, і косметичний засіб. Достаток олії сприймався як ознака благословіння Божого. Єлеєм натирали тіло, змащували волосся. Єлеєм помазували на служіння священників та царів.

«Ще святі апостоли помазували єлеєм хворих, молячись про їхнє зцілення. Про це пише апостол Яків: “Хворий якщо хто з вас, нехай покличе пресвітерів Церкви, і нехай помоляться над ним, помазав єлеєм в ім’я Господнє. І молитва віри зцілить недужого, і підніме його Господь; і якщо він зробив гріхи, простяться йому” (Якова 14:15). З цього тексту видно, що вже в апостольські часи була практика помазування хворих єлеєм, проте важливо зазначити, що зцілююча сила приписується не самій олії, а “молитві віри”. Наслідком цієї священнодії, за словами апостола, є зцілення тіла й прощення гріхів», – зазначають на фейсбук-сторінці відпустового центру.

Важливо, що в часі молитви фактично усі присутні приступили до Святого Таїнства Покаяння, адже, як відомо, помазання єлеєм не змиває гріхи, для цього потрібно приступати до Сповіді.

На завершення спільної молитви о. Юрій Сидір висловив слова вдячності о. Руслану та всім душпастирям, які провадили сьогоднішню молитву. Рівно ж подякував священник і вірним та прочанам, які люблять молитися у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача.