У Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача відбудеться 11-годинне молитовне стояння

24 лютого 2023 року в усіх єпархіях та екзархатах Української Греко-Католицької Церкви в усьому світі проведуть день посту, молитви та милостині. Таку ініціативу від імені Синоду Єпископів проголосив Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ.

24 лютого мине рік від початку повномасштабної війни, яку росія розв’язала проти України. За рішенням єпископів УГКЦ, уся Церква цей день проведе в пості, молитві і творенні діл милосердя.

З цієї нагоди у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в с. Старуня, відбудеться 11-годинне молитовне стояння. Молитовна програма об’єднає одразу три парафії с. Старуня: св. Парасковії (адміністратор – о. Іван Херманчук), свв. апп. Петра і Павла (адміністратор – о. Ярослав Середюк) та Вознесіння Христового (адміністратор – о. Василь Гоголь). Також до молитви долучаться отці та браття Івано-Франківської духовної семінарії.

Сердечно запрошуємо і Вас цього дня взяти участь у посиленій молитві, головним наміром якої буде прохання до Господа про перемогу та тривалий мир в нашій Батьківщині-Україні. Окрім того, вранці відбудеться Заупокійна Божественна Літургія, в якій молитимемося за всіх, хто віддав своє життя за Україну та всіх невинно вбитих людей.

Серед іншого, в програмі передбачена молитва на вервиці, молебні, акафісти. Протягом дня священники також виголошуватимуть повчальні науки. Завершиться молитовний день молитвою Хресної Дороги та Божественної Літургії, в якій проситимемо Спасителя про перемогу та мир.

Програма:

09.30 – Утреня

10.00 – Літургія (заупокійна), панахида

11.00 – Наука

11.30 – Молебень в час нападу ворогів

11.40 – Вервиця (Радісні таїнства)

12.00 – Акафіст до Матері Божої Неустанної помочі

12.30 – Наука

13.00 – Молебень до новомучеників УГКЦ

13.20 – Вервиця (Світлі таїнства)

13.40 – Акафіст до Господа нашого Ісуса Христа

14.00 – Наука

14.30 – Ісусова молитва

15.00 – Вервиця до Божого милосердя

15.20 – Молебень до бл. Симеона

15.40 – Вервиця (Страсні таїнства)

16.00 – Наука

16.20 – Вечірня

17.00 – Хресна дорога

18.00 – Літургія, проповідь

19.00 – Молитви на оздоровлення, благословення мощами та єлеєм

19.20 – Молитва відпусту, суплікація, “Тебе Бога хвалимо”

19.30 – Солодке частування

Для всіх, хто бажав би взяти участь у молитві, але не в змозі бути фізично присутнім у Відпустовому центрі, буде така можливість завдяки онлайн-трансляції на сторінці Центру у мережі Facebook – https://www.facebook.com/svmlukach

Більше інформації за телефоном – +38 067 559 9100.

Пригадуємо, що цього дня о 12:00 за київським часом на «Живому телебаченні» розпочнеться 12-годинний молитовний марафон, який об’єднає у молитві всіх вірних на всіх континентах. До посту немає окремих приписів — йдеться про обмеження і самодисципліну відповідно до можливостей кожного вірного.

«Нехай цей день стане для нас нагодою комусь вчинити добро: сумного потішити, нагого одягнути, змерзлого зігріти, голодного нагодувати», — пояснив Блаженніший Святослав, говорячи про потребу не тільки постити та молитися, а й чинити милосердя.

«У цьому часі жертвуймо свої духовні зусилля і наші молитви за перемогу українського народу в цій нерівній борні, а також за наше військо», — закликав Глава УГКЦ.