Екологічний центр Івано-Франківської Архієпархії спільно з волонтерами надають допомогу українським Захисникам

У грудні минулого року Екологічний центр Івано-Франківської Архієпархії за підтримки Бюро УГКЦ з питань екології надав можливість свідомим мешканцям Івано-Франківська запозичити на Різдвяні свята живу ялинку в горщику. Як було анонсовано організаторами акції, пожертви за оренду різдвяних дерев були спрямовані на підтримку українських захисників.

Допомогу ЗСУ було здійснено в досить оригінальний та дружній до довкілля спосіб, а саме, за вилучені кошти придбано натуральний віск, який передали до волонтерських осередків, що активно займаються виготовленням окопних свічок.

За свідченням волонтерів та відгуками військових, окопна свічка з натурального воску не виділяє токсичних продуктів згоряння, як це є у випадку із парафіном, і відповідно не так коптить і є дружньою до довкілля.

Учні Богородчанського ліцею №1 імені Олекси Гірника Богородчанської селищної ради, які отримали віск від Екоцентру, долучилися до виготовлення окопних свічок ще з вересня 2022 року і відправили на передову близько 470 свічок загальною тривалістю горіння 2800 годин. Насамперед вони забезпечують теплом і світлом своїх краян, які воюють під Бахмутом, Соледаром, Авдіївкою.

Також волонтери парафіяльної спільноти «Крилос Новітній» разом з учнями місцевого ліцею у вівторок, 7 лютого, зробили понад 150 окопних свічок і залили їх натуральним воском. Загалом крилоські волонтери вже виготовили понад 1500 свічок та ще близько 2000 шт. заготовок передали на заливку іншим волонтерським центрам.

Ще 120 свічок для воїнів приготувала спільнота “Українська молодь — Христові” із с. Тустань. Це вже не перший подібний захід місцевої молоді, яка активно долучається до наближення нашої перемоги через забезпечення всім необхідним наших захисників.