У Старуні розпочалась щорічна Архієпархіальна проща

Цьогоріч проща відбувається з нагоди 130-ліття від Дня народження блаженного священномученика Симеона Лукача та 1-ї річниці проголошення Старуні відпустовим місцем.

Сьогодні, 17 червня, на батьківщині блаженного Симеона Лукача, у мальовничому селі Старуня, що на Богородчанщині, розпочалася щорічна проща духовенства та вірних Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. Близько тисячі прочан прибули до Відпустового центру блаженного Симеона, щоб вимолювати в Господа миру та справедливої перемоги для нашої Батьківщини-України.

Розпочалися моління з Великої вечірні з Литією, яку очолив о. Іван Жук, еклезіарх Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. Тексти цього богослужіння налаштовують вірних на ревну молитву прослави блаженного Симеона, через якого присутні просять Господа у своїх наміреннях.

«Пісню перемоги Богові заспіваймо, що сьогодні славно звеличив священномученика Симеона, який увінчався славою святих новомучеників, і у терпінні не відрікся своєї Церкви та народу, а був оборонцем та захисником Правди Божої, непохитним стовпом, вогнем, який спалює нечестя, символ єдности і образ лагідності. Тому ми зібравшись вшановуючи пам’ять твою, просимо, моли за спасіння душ наших», – оспівують вірні.

Після молитви до присутніх з роздумами звернувся о. Володимир Борейко, ЗНІ – протоігумен Львівської провінції Згромадження Найсвятішого Ізбавителя.

У своїх роздумах отець-проповідник наголосив на темі осуду:

«Коли ми осуджуємо іншу людину, ми тим самим неначе хочемо вивищити себе. Це небезпечна дорога – шлях фарисея. Тільки через власний суд, може бути суд праведний. Ми дуже часто думаємо про інших людей погано, при цьому порівнюючи їх виключно з собою. Кожен думає про себе набагато краще, ніж це інколи є. Стараймося не практикувати осуд, ані через зовнішній вигляд людини, ані через її вчинки».

Продовжаться сьогоднішні моління молебнем до блаженного Симеона, Хресною дорогою, під час якої відбудеться хода з іконою та свічками, а також Божественною Літургією.

Завершиться проща вже завтра Архієрейською Божественною Літургією, яку очолить Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин. В часі Літургії Митрополит також уділить дияконські свячення випускникам духовної семінарії. Початок об 11:00 год.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ