«Молитвою перемагаємо зло»: події першого дня Архієпархіальної прощі до Старуні

У суботу, 17 червня, на батьківщині блаженного Симеона Лукача, у селі Старуня, що на Богородчанщині, розпочалася щорічна проща духовенства та вірних Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. Тривалість прощі —  два дні, а її кульмінацією стане Архієрейська Божественна Літургія та уділення повного відпусту.

Близько тисячі прочан прибули до Відпустового центру блаженного Симеона, щоб у спільній молитві випрошувати в Господа миру та справедливої перемоги для нашої Батьківщини-України.

Проща розпочалася з Вечірні, яку очолив о. Іван Жук, еклезіарх Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. Опісля до присутніх з повчальною наукою звернувся о. Володимир Борейко, ЗНІ – протоігумен Львівської провінції Згромадження Найсвятішого Ізбавителя.

Далі о. Іван Жук прочитав молитви на оздоровлення, випрошуючи в Господа дару здоров‘я для всіх присутніх. Відтак о. Віталій Луцак очолив молебень до блаженного священномученика Симеона Лукача. В тому часі всі паломники приступали до ікони, а священники помазували їх єлеєм, який освячений на його мощах.

Після чого всі вирушили на молитву Хресної дороги. Священнослужителі читали розважання над страстями нашого Господа, які поєднували з роздумами про нинішню ситуацію в нашій Батьківщині-Україні. Під час цього семінаристи несли ікону блаженного Симеона, а вірні, з запаленими свічками у руках, йшли слідом.

На завершення першого дня прощі, у храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці, що на вершині Старунської гори, о. Володимир Борейко, ЗНІ, очолив Божественну Літургію. Під час молитви йому співслужили близько тридцяти священників. Усі вони впродовж вечора сповідали вірних, щоб під час Літургії кожен міг прийняти Спасителя до свого серця у Пресвятій Євхаристії.

Пригадуємо, що цьогоріч проща до Старуні відбувається з нагоди 130-ліття від Дня народження блаженного священномученика Симеона Лукача та 1-ї річниці проголошення Старуні відпустовим місцем. Вона традиційно триває два дні і завершиться вже сьогодні Архієрейською Божественною Літургію, яку очолить Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин. В часі Літургії Митрополит також уділить дияконські свячення випускникам Духовної семінарії.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ