Митрополит Володимир очолив урочисті моління з нагоди випуску студентів Дяківсько-регентського інституту

У суботу, 17 червня, у каплиці Івано-Франківської духовної семінарії Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин очолив урочисті моління, в часі яких вручив дипломи випускникам Дяківсько-регентського інституту Івано-Франківської академії Івана Золотоустого.

На святковий захід зібралися ректорат та викладацький склад академії й семінарії, випускники, їх родичі, а також студенти молодших курсів інституту.

Цього дня дипломи отримали 8 студентів-випускників, серед яких троє отримали кваліфікацію «Дяк-регент» та п’ятеро — «Дяк».

Упродовж трьох навчальних років вони отримали необхідні знання для подальшого служіння у Церкві.

Кожного року на завершення навчання відбувається урочисте вручення дипломів з Чином поставлення на церковних співців, читців та свіченосців. Цей чин відбувся перед початком Архієрейської Божественної Літургії, яку очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин у співслужінні отців ректорату семінарії та викладачів академії, а також запрошених душпастирів.

Співом богослужіння супроводжував студентський хор, а диригували окремі частини Літургії випускники — дяки-регенти.

Після прочитання уривка із Євангелії Преосвященніший Владика Володимир звернувся до присутніх на святкових моліннях:

«Дорогі у Христі, сьогодні маємо празник співстраждання Пресвятої Богородиці, а в четвер мали свято Пресвятої Євхаристії. Тож віддаємо під опіку Діви Марії всіх вас, адже ви прийшли послужити нашому Господу, утаєному в Пресвятій Євхаристії. Ми з вами приходимо до Божого храму, щоб прославити Всевишнього Господа, який усіх нас чекає тут».

Опісля Митрополит Володимир зазначив: «Ваше навчання у цьому інституті не було лише вашим вибором, але й покликанням, даним від Бога, яке ви прийняли, адже Господь хотів бачити вас ближче, бачити ваше служіння».

«Тому, дорогі у Христі, завжди пам’ятаймо про присутність Всевишнього Бога з нами. Не тільки молитвою єднаймося з Господом Богом, але й Пресвятою Євхаристією, у якій мешкає Ісус Христос», — закликав Архієрей.

На завершення своєї проповіді Архієпископ запевнив випускників та студентів молодших курсів у тому, що Господь завжди ними опікуватиметься та провадитиме їх у служінні, щоб бути прикладом для інших.

Після Літургії студентський хор співав Многоліття, а згодом у храмі лунала молитва за мир та перемогу України — «Боже Великий, Єдиний».

Насамкінець Митрополит Володимир урочисто вручив дипломи випускникам, подячні грамоти викладачам інституту, а також уділив всім присутнім архієрейське благословення.

Зокрема, Владика Володимир вручив грамоти п. Миколі Лесюку, п. Роману Дзундзі та о. Тарасу Огару за ревну і жертовну педагогічну працю й особистий внесок у розвиток Дяківсько-регентського інституту Івано-Франківської академії Івана Золотоустого.

На завершення директорка вищого навчального закладу пані Любов п. Любов Терлецька висловила вдячність Митрополиту Володимиру, отцям ректорату семінарії й академії, а також викладачам інституту за присутність та провід, а студентам за здобутки у навчанні.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ