Митрополит Володимир взяв участь у молитовному сніданку

У п’ятницю, 16 червня, в Університеті Короля Данила відбувся 4-й молитовний сніданок із гаслом «Життя. Родина. Перемога!». У ньому взяв участь Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

У конференц-залі навчального закладу у цей ранок зібралося понад 200 осіб, серед них: родичі загиблих Героїв України, керівники навчальних закладів Прикарпаття, лікарі та волонтери, народні депутати України, очільники об’єднаних територіальних громад, представники місцевої влади та духовенство Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ й інших конфесій та віросповідань.

На початку молитовного заходу традиційно лунав державний гімн України, який для всіх присутніх виконав ADORO, вокальний квартет. Опісля цього вокалісти виконали духовний гімн України «Боже Великий, Єдиний».

Відтак всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх тих, хто віддав своє життя за волю й незалежність Батьківщини — України.

Першими слова молитви мовили Митрополит Володимир Війтишин та Владика Феогност Бодоряк, Єпископ Богородчанський ПЦУ.

Опісля цього Владика Володимир звернувся до присутніх: «Оскільки ця подія відбувається в Івано-Франківську, то ми разом із Владикою Феогностом вітаємо всіх вас, а особливо нам дорогих гостей. Дякуємо організаторам за запрошення. Направду, сьогодні всі наші молитви ми заносимо за нашу українську владу, за наше українське воїнство, перед якими із подякою схиляємо наші голови з подякою за те, що ви жертвуєте своїм життям заради України».

«Бог і Україна, завжди в нашій державі були, є і мають бути на майбутнє. Нехай всім вам допомагає Всемилостивий Господь, а ми будемо заносити наші молитви до Всевишнього Господа, аби він завжди був поруч Україною, поруч із нами. А для того, щоб Він був із нами, потрібно нашої єдності, потрібно відкрити наші серця у любові один до одного», — зазначив Митрополит Володимир.

На завершення свого звернення єпископи уділили всім присутнім своє архієрейське благословення.

Відтак розпочався сніданок, у часі якого до них заверталися представники влади, зокрема, пані Світлана Онищук, голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації, та пан Руслан Марцінків, міський голова Івано-Франківська. У своєму зверненні вони подякували духовенству за єдність, а також за те, що душпастирі завжди залишаються на своєму молитовному фронті, захищаючи наших Захисників та Україну.

«Ми вже виграли битву, але ще не виграли війну», — ствердив Руслан Марцінків.

Опісля цього відбувся перший молитовний блок, у часі якого гості заносили свої молитви за Україну, за підтримку і надію в боротьбі, за відбудову України, за відновлення різних сфер суспільного життя, за особисте відродження, яке стане джерелом національного відродження.

Для всіх присутніх, після спільної молитви, виступив гурт «Прикарпатські байрактари», які виконали гімн ОУН-УПА «Зродились ми великої години».

Відтак наживо з однієї з найгарячіших ділянок фронту, із Бахмута, звернувся Захисник України, який розповів про те, що допомагає Захисникам на передовій, що їх мотивує і дає наснагу боротися далі.

Згодом у стінах Університету Короля Данила лунала молитва за медиків, волонтерів, владу, а також молитва надії.

Матір загиблого Героя України Степана Тарабалки поділилась з присутніми своїми думками про те, як продовжує справу свого сина у новоствореному реабілітаційному центрі допомоги постраждалим у війні «Тепло крилатої душі».

Зі словом до присутніх звернувся Ярема Стецик, батько Юрка Стецика, який вважається зниклим безвісти, він розповів про історію своєї родини та поділився мистецькими ідеями.

У часі молитовного заходу присутні не лише молилися, але й мали змогу долучитися до благодійної ініціативи, кошти із якої будуть спрямовані на побудову дитячого та спортивного майданчика у Містечку милосердя святого Миколая, яке знаходиться у селі Горохолино.

Насамкінець гості занесли молитву за ввесь український народ.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ