У Старуні молитовно відзначили свято блаженної Едіґни

На Синоді Єпископів УГКЦ 2023 року ухвалено рішення додати до нашого Місяцеслова імен святих з інших Церков католицького сопричастя, що підкреслює нашу відкритість та пошану до традицій святості Західної Церкви та інших Східних Католицьких Церков.

Серед переліку нових святих і блаженних Католицької церкви є блаженна Едіґна. З цієї нагоди у Відпустовому центрі Блаженного Симеона Лукача, що у Старуні, у часі вечірньої програми спогадували памʼять блаженної. Про це зазначає інформаційний центр паломницького місця.

Молитовний вечір розпочався з молебню до блаженного священномученика Симеона Лукача, після якого розпочалась Божественна Літургія. Богослужіння очолив о. Роман Дармограй у співслужінні о. Юрія Сидіра, о. Володимира Лукашевського, о. Михайла Брика та о. Олега Федака. 

У часі проповіді душпастир роздумував над особистим свідченням Бога, яке ми чинимо своїм життям: 

«Христос завжди промовляє до нас у духовному аспекті, Він завжди говорить про спасіння нашої душі. Які б події не відбувалися у житті, ми маємо перш за все думати про спасіння. Господь допускає різні речі в житті, щоб ми свідчили про Нього. І хто витримає до кінця, той спасеться. Земний шлях від зачаття і до останнього подиху – ніщо інше як дорога до неба», – мовив о. Роман.

Проповідник пригадав вірним про спомин блаженної Едіґни, яка мала українське коріння та прославилась своєю добротою та глибокою вірою в Господа.

«Церква вшановує блаженну Ⅻ сторіччя, яка є спадкоємицею відомих людей – короля Генріха I та княжни Анни Ярославни. Велике місце у суспільстві не заважало їй бути християнкою та служити іншим. Вона могла б жити у своєму королівстві і отримувати все бажане. Але Господь покликав її до служіння потребуючим і вона обрала Бога». 

По завершенні богослужіння душпастирі також помолилися панахиду за спочилу душу Патріарха Любомира Гузара, 91-шу річницю від дня народження якого відзначали 26 лютого. 

Опісля вірних поблагословили мощами блаженного священномученика Симеона Лукача.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ