У парафії села Яблунька відбувся фестиваль духовної музики

Нещодавно у храмі святого Архистратига Михаїла, що у селі Яблунька, Солотвинського протопресвітеріату, відбувся духовний фестиваль «Воскресіння Твоє величаю!» за участю хорових колективів громади.

Про це повідомляє видання «Галицький кореспондент».

«Начальниця відділу культури Солотвинської громади Ірина Суслик розповіла, що у Яблунці це вже III великодній проєкт хорових колективів громади. Велика заслуга адміністратора парафії о. Дмитра Херманчука, який організував фестиваль та згуртував навколо храму не лише дорослих, а й дітей та молодь», — йдеться у повідомленні.

З вітальними словами до присутніх звернулися о. Дмитро Фуфалько та о. Іван Херманчук, а також староста села Тетяна Сульжик.

Розпочала духовний захід юна жителька села Яблунька Софія Винник з піснею «Алилуя». Цікаву композицію підготували вихованці спільноти «Марійська дружина», також виступив хор «Яблунева веселка» (керівник Володимир Канюк).

Відтак виступив хор парафії Різдва Пресвятої Богородиці селища Солотвин (регент Ярослава Купчак), хор викладачів ДМШ під керівництвом Мирона Рогацького, народний аматорський вокальний жіночий ансамбль «Міжгірянка». Лунала у храмі великодня пісня Святослава Кліма «Дзвони дзвонять», яку автор цьогоріч презентував вперше.

Як додають у дописі, на високому рівні прозвучав зведений хор парафій УГКЦ та ПЦУ села Монастирчани, регент Світлана Геник. Цікаві твори представили фольклорні колективи «Манівчанка» (керівник Леся Винник), «Надвечір‘я» села Маркова (керівник Марія Крицька) та «Зоряна калина» села Гута під керівництвом Марії Панько.

«Чи не найцікавіше під час фестивалю було діткам. Адже на церковному подвір‘ї на них чекали майстрині бодіарт Христина Гут та Анастасія Климович. Спільно з Марією Лундяк дітки розписували великодні пряники, а малятка проводили час разом з аніматором Іванною Климович», — зазначають організатори.

«Цей фестиваль об’єднав навколо себе людей, які люблять хорову пісню. У стінах храму велично звучало «Христос Воскрес». То хіба може ворог здолати таку націю? Ні, як не зміг сотні років тому, не зможе і тепер. Вірю, що поки звучить молитва, доти житиме й Україна!», — додає пані Ірина Суслик.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ