У Крилосі відбувся духовно-екологічний табір «Метаноя»

Впродовж тижня, з 7 по 13 серпня, на парафії Успіння Пресвятої Богородиці села Крилос, проходив духовно-екологічний табір «Метаноя». У ньому взяли участь близько сотні дітей віком від 8 до 16 років. Літній відпочинок відбувався під проводом о. Михайла Дзуля, братів-семінаристів та аніматорів з-поміж місцевого осередку УМХ.

Метою табору з року в рік є плекання християнських духовних цінностей, зокрема турботи про наш спільний дім. З огляду на те, що 2023 рік в нашій Церкві проголошений роком Блаженнішого Любомира Гузара, гаслом цьогорічного табору стали його слова: «Бути людиною». Невіддільними компонентами людяності є духовне, патріотичне та екологічне виховання, на що й зверталася основна увага організаторів табору протягом цього тижня, про це пише інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології.

Вже традиційно кожен таборовий день супроводжувався молитвою, починаючи з Божественної Літургії, молитви на вервиці за наших Захисників та завершувався молебнем в часі війни. Важливими складовими табору були катехизації, які проводили брати-семінаристи та принагідні проповіді, виголошені отцями. Таборовики взяли участь у нічних чуваннях та мали змогу протягом табору приступити до св. Таїнства Покаяння й отримати відповіді на питання, які їх цікавлять.

Щоденна молитва за українських Воїнів, проща до місця загибелі Вояків УПА, виконання патріотичних пісень, заглиблення в історію Давнього Галича — все це сприяло підняттю патріотичного духу серед молоді та гордості за те, що вони є українцями.   

Важливою складовою табору було формування у дітей екологічної свідомості та відповідального ставлення до природи, яке реалізовувалося в практичний спосіб через участь дітей у велопрощі, прибиранні території, висадці деревоподібної півонії. Ще одним інструментом для формування екосвідомості були завдання на великій грі та демонстрація «Валізи енергоефективності».

А ще були інтелектуальні та спортивні ігри, запальні банси, розваги та творчі щоденні завдання. В останній таборовий день діти у присутності батьків взяли участь у грі «Хто зверху?», а також продемонстрували банси, яких навчилися протягом тижня. На всіх учасників табору чекало традиційне таборове частування — смачненький шашлик.

Закінчився день переглядом фотографій, відеоролика та спогадів з попередніх днів, молитвою подяки Творцеві за спільно проведений час і теплими дружніми обіймами аніматорів. Багато в кого навіть проглядалися сльози на обличчі, через завершення цього благодатного часу.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ