У Івано-Франківську молитовно дякували за дар життя

У п’ятницю, 7 квітня, у день свята Благовіщення Пресвятої Богородиці, Українська Греко-Католицька Церква відзначає день подяки Богові за дар життя. З цієї нагоди Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин очолив молебень до Пресвятої Богородиці.

Захід відбувся в Івано-Франківському міському клінічному перинатальному центрі.

Митрополиту Володимиру у часі моління співслужили Єпископ-помічник Владика Микола Семенишин, а також чисельно зібрані душпастирі Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Щоб спільно помолитися, дякуючи Богові за дар свого життя, у приміщенні полового будинку зібралися керівники медичної установи та персонал закладу. А також представники влади й громадського руху «За життя» та небайдужі жителі нашого міста.

Опісля молебню до всіх присутніх звернувся Митрополит Володимир:

«Я дякую за цю хвилину, що ми могли разом зібратися у цьому домі життя, у місці, де народжується Богом благословенне життя. Звичайно, що у сьогоднішній день, коли ми святкуємо велике свято — Благовіщення Пречистій Богородиці, у цьому ми й бачимо ціль життя. Воно полягає в тому, що один Бог може дати життя, і лише Він може забрати людину до себе. Тому, у цій молитві життя, ми хочемо бути тими, хто його захищає, хто за нього бореться. Бо життя дає майбутнє, саме воно є продовженням сім’ї та людини, народу й держави».

Пізніше Митрополит Володимир наголосив на тому, що наша країна у цей час втрачає багато своїх найкращих синів і дочок, які могли б ще довго жити та дарувати не одне життя.

«Сьогодні, у свято Благовіщення, просимо Богородиці, щоб захистила наш український народ, нашу Батьківщину — Україну. А ми натомість будемо старатися дарувати життя, щоб наші українці жили, щоб наш народ був щасливим, щоб була великою та благословенною наша Батьківщина», — мовив Архієрей.

А відтак Владика Володимир уділив всім присутнім своє архієрейське благословення, опісля якого лунав духовний гімн України «Боже Великий, Єдиний».

Опісля цього слово мав міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, він наголосив на тому, що кожне людське життя є надзвичайно цінним та важливим дарунком Бога.

Пан Руслан також зазначив, що міська рада Івано-Франківська старається всіляко заохочувати до народження дітей.

Пізніше до присутніх звернулися представники руху «За життя», який сьогодні святкує своє 10-ліття.

На завершення слово мала головна лікарка пологового будинку пані Марія Бойко. Вона зазначила, що найбільшим її бажанням є те, щоб у цьому закладі життя лише народжувалося.

Насамкінець у приміщенні полового будинку лунала молитва до Пресвятої Богородиці «Під Твою милість».

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ