Митрополит Володимир очолив моління з нагоди празника в’їзду Господнього в Єрусалим

Сьогодні, 9 квітня, у світлий празник в’їзду Господнього в Єрусалим, в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового відбулися святкові моління. Божественну Літургію очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Це свято знаменує собою початок Страсного тижня та сповіщає вірним, що вже через один тиждень святкуватимуть торжественний празник — славне Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа.

На Архієрейській Божественній Літургії Високопреосвященному Владиці Володимиру співслужили настоятель собору митр. прот. Юрій Новіцький, а також душпастирі головної святині міста.

У часі богослужіння Владика Володимир виголосив проповідь для усіх вірян:

«Тиждень перед Великоднем називаємо «Великим», тому що в ці дні Господь вчинив велике діло, діло спасіння, відкуплення людства з неволі гріха й смерті. Цей тиждень ми називаємо Страсним Тижнем, бо згадуємо Христові Страсті, катування, побої, вінчання терням і хресну смерть».

«Син Божий з любові до нас прийняв терпіння й хресну смерть, щоб перепросити Небесного Отця за наші гріхи та зробити нас Божими дітьми. Великий або Страсний Тиждень, починається Квітною неділею. Святе Євангеліє розповідає нам про тріумфальний вʼїзд Ісуса Христа до Єрусалиму. Місто зворушилося, народ вітає Христа окликами», — роздумував Митрополит Володимир.

«Увесь народ Єрусалиму вийшов Йому на зустріч: одні стелили свої одежі по дорозі, другі ломили галузки з дерев і кидали Йому під ноги, а діти співали: “Осанна во вишніх, благословен, що йде в імʼя Господнє”, сповнилося і пророцтво Давида: “3 уст немовлят та дітей Ти сотворив собі хвалу”», — промовив Архієрей.

Відтак Митрополит зазначив, що на згадку про цю подію ми освячуємо галузки лози, і кожен з нас бере її у свої руки, щоб, як колись народ в Єрусалимі, сьогодні, підносячи вгору лозу, ми повторювали слова «Осанна Богу нашому!».

Після Божественної Літургії о. Юрій Новіцький подякував Владиці Володимиру за спільну молитву, а відтак запросив його очолити освячення вербового гілля.

Згодом всі присутні у святині заносили свої молитви за мир та перемогу в Україні, молячись духовний гімн України “Боже Великий, Єдиний”.

Далі духовенство та вірні вирушили на площу Митрополита Андрея Шептицького, де Владика Володимир спільно із священнослужителями освятив вербові галузки та привітав чисельно зібраних мирян зі світлим празником.

«Слава Всевишньому Богу, Божого благословення всім вам! Зішли, Господи, Свій благий мир на Батьківщину нашу Україну і на весь наш український народ», — мовив Архієрей.

На завершення Владика Володимир уділив всім присутнім своє архіпастирське благословення.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ