Митрополит Володимир очолив Архієрейську Літургію на парафії свв. Кирила і Методія

У свято Благовіщення Пречистої Діви Марії, 7 квітня, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин очолив Архієрейську Божественну Літургію у храмі св. Кирила і Методія, що знаходиться у с. Крихівці, поблизу м. Івано-Франківська.

Співслужили Високопреосвященному Владиці Володимиру настоятель храму св. Кирила і Методія преп. о. Йосафат Бойко та душпастирі Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

У цей день в храмі чисельно зібралися вірні, молодь та діти, сестри-монахині Згромадження Воплоченого Слова та брати-семінаристи.

У часі Божественної Літургії Митрополит Володимир виголосив проповідь, у якій наголосив на сокровенності та радісному характеру свята Благовіщення Пречистої Діви Марії:

«Тисячами років небо, земля і все людство очікувало відповідь Пречистої Діви, яка промовила благословенні слова для нашого спасіння: “Ось я, слугиня Господня, нехай зі мною станеться по Твоєму Слову (Лк. 1,3-8)”».

«У день Благовіщення сталося чудо, подібне створенню Всесвіту, бо саме тоді Предвічний, Всемогутній і Невмістимий Син Божий «зійшов із небес і воплотився з Духа Святого і Марії Діви і стався чоловіком для нашого спасіння». Так Богородиця стала Матірʼю втіленого Бога — Ісуса Христа. Задля цієї мети й гідності Марія була повна ласки від хвилини свого зачаття і була взята в небо з тілом і душею. Дорогі в Христі! Яке це радісне і благословенне таїнство святої віри! Радіймо, що маємо на небі могутню Заступницю, Покровительку, Матір нашого Спасителя і Бога, яка є також нашою духовною Матірʼю, яка любить нас і бажає, щоб ми всі осягнули вічне щастя у Царстві Небесному», — зазначив Митрополит.

Відтак Архієрей пригадав про заступництво Божої Матері по усьому світу:

«Наша земля — це долина сліз і болю, засіяна сотнями й тисячами станиць Пречистої Богоматері, де вона чудесним чином допомагає та лікує тих, хто з сильною вірою та довірʼям приходить до неї, просить її допомоги: у Крилосі, Гошеві та Погоні, у Зарваниці й Почаєві, у Люрді, Фатімі та Гваделупі й в усіх місцях, де вона об’явилась людству».

«Просімо, щоб Пресвята Богородиця взяла під свій Материнський Покров нашу Батьківщину, воїнство, владу та увесь народ. Молімось до Бога за нашу Батьківщину Україну, особливо в цей час жорстокої війни. Молімось за наших воїнів, синів і дочок, братів та сестер, тих, хто бореться і здобуває волю і незалежність України, віддаючи своє життя на жертовник Батьківщини», — закликав Архієрей.

Після Божественної Літургії Митрополит Володимир спільно зі священнослужителями перед іконою Діви Марії Гваделупської відслужили подячний молебень до Богородиці за дар життя.

Вірні у храмі підносили свої молитви за мир і перемогу України та просили у Богородиці заступництва над нашими співвітчизниками та Захисниками.

Насамкінець у храмі лунало «Многоліття», а Митрополит Володимир уділив всім своє архієрейське благословення.

На завершення присутні співали духовний гімн України «Боже Великий, Єдиний».

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ