Сьогодні Папа Франциск відзначає свій день народження

Сьогодні, 17 грудня, Папі Римському Франциску виповнюється 86 років. Як і щороку, день народження він проводить в робочій обстановці.

Хорхе Маріо Берґольйо народився в Буенос-Айресі (Аргентина) 17 грудня 1936 року в родині італійських емігрантів, у якій було п’ятеро дітей.

Отримавши диплом хіміка, юний Хорхе вибрав священство і вступив у духовну семінарію, згодом перейшов до Товариства Ісусового, де 13 грудня 1969 року прийняв пресвітерські свячення. Виконував різні служіння в Аргентинській провінції отців єзуїтів, протягом шести років був провінційним настоятелем. Святий Іван Павло ІІ 1992 року ІІ призначив його єпископом-помічником Буенос-Айреса, 3 червня 1997 року – архиєпископом-коад’ютором, тож 28 лютого 1998 року, після смерті кардинала Антоніо Куаррасіно, він став архиєпископом Буенос-Айреса. Цей же Папа 21 лютого 2001 року ввів його до Колегії кардиналів. Він брав участь у конклаві 2005 року, що обрав Венедикта XVI, після зречення якого в березні 2013 року перебрав з його рук Петровий штурвал Христового човна.

Це вже вдесяте Папа Франциск відзначає свій день народження як Наступник святого Петра, і робить це у притаманних собі обставинах – виконуючи своє служіння, зокрема, проводячи робочі зустрічі. А в той час, як з усього світу надходять побажання, також і ми, від імені наших читачів і слухачів, складаємо йому щирі привітання та запевнення у молитвах, про які він ніколи не втомлюється просити.

Вітаємо Святішого Отця з днем народження!

 

Джерело