Відповідальність за створіння задля наближення перемоги: нагородження переможців Всеукраїнського екологічного конкурсу Екобюро УГКЦ

У четвер, 15 грудня, відбулася онлайн-академія з нагородження переможців Всеукраїнського екологічного конкурсу «Відповідальність за створіння», який вже дванадцятий рік поспіль проводить Бюро УГКЦ з питань екології.

З вітальним словом до учасників онлайн-академії звернувся професор Володимир Шеремета, керівник церковно-екологічної інституції, зазначивши, що саме 15 років тому – 15 грудня 2007 року, світлої пам’яті Блаженніший Любомир Гузар, відповідно до рішення Синоду єпископів, покликав своїм декретом до життя Бюро УГКЦ з питань екології, визначивши його головним завданням плекання відповідальності за створений Богом світ та поширення в нашому суспільстві християнської екологічної культури. Саме це є також й головним завданням конкурсу «Відповідальність за створіння», який цьогоріч був сфокусований на темі впливу війни на довкілля та відповідальності за створіння.

Аналізуючи результати конкурсу, очільник Екобюро УГКЦ констатував: «що роботи учасників виявляють як страждання людей, так і всього Божого створіння від війни. В той самий час вони просякнуті вірою в Бога Творця й Спасителя та надією на перемогу над ворогом-злочинцем та відновлення знищеного війною довкілля».

«Активна участь у конкурсі «Відповідальність за створіння» є свідченням того, що цей екологічний конкурс і відповідальність за створіння є в особливий спосіб важливими й в часі війни, свідченням свідомості особистої відповідальності за Боже створіння і готовності лікувати його рани, не завдавати болю своїм ставленням, берегти та відновлювати його гармонію та досконалість», — переконаний професор Володимир Шеремета.

До учасників онлайн-академії звернулась вже традиційна членкиня журі Ольга Деркачова – професорка кафедри педагогіки початкової освіти Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, членкиня Національної спілки письменників України. Пані Ольга висловила вдячність за можливість бути членом організаційної команди конкурсу і звернула особливу увагу на те, що «говорячи про війну, про те, що ворог нас знищує, ми не завжди пам’ятаємо, що ворог також нищить наші екосистеми та що наслідки війни ми ще будемо довго відчувати». Письменниця зазначила, що саме такі конкурси є свідченням того, що українці – це та нація, котра зможе все відбудувати і що ми незламні перед ворогами, а схиляємось тільки в молитві перед Богом.

«Дякую Вам за Вашу небайдужість, і що Вас болить не лише ця війна, але й вболіваєте за природу в цей нелегкий час. Вірю, що наступні конкурсні роботи ми будемо писати про перемогу і про відродження України», – підсумувала свій виступ п. Ольга.

«Завжди роботи вражають глибиною екологічної свідомості, проникливістю, часто сльози навертаються на очі, читаючи роботи», – поділилася своїми враженнями багатолітня членкиня журі Ольга Біленька – начальник організаційно-аналітичного відділу Державної екологічної інспекції Карпатського округу.

Пані Ольга наголосила, що оцінюючи конкурсні роботи, Державна екоінспекція завжди виокремлює екологічну складову робіт, а також вже традиційно відзначає кращі окремими грамотами.

Наступним кроком академії була церемонія нагородження переможців конкурсу, в рамках якої проф. Володимир Шеремета зачитав грамоти та запевнив, що на кожного переможця чекають цінні й корисні екопризи. Привітавши переможців, очільник Екобюро УГКЦ побажав усім, щоб все їх життя було піснею прослави Творця, завдяки дбайливому ставленню до Його створіння і щоб піклуючись про довкілля ми спільно наближали довгоочікувану перемогу.

Кульмінаційним моментом святкової академії став розіграш суперпризу між переможцями шести номінацій конкурсу. Щасливим власником дружнього до довкілля транспортного засобу – новенького велосипеду став призер в номінації «Проповідь-роздуми» Юрій Ходанич з Ужгорода.

Завершилося онлайн дійство словами подяки та підтримки від організаторів і учасників конкурсу.