Митрополит Володимир взяв участь в презентації книги про УПА “Сотня “Дністер”. Терня чи лаври”

У п’ятницю, 16 грудня, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин взяв участь у презентації книги про УПА “Сотня “Дністер”. Терня чи лаври”, розпочавши захід з спільної молитви.

Після вступної молитви присутні вшанували усіх полеглих за волю України хвилиною мовчання.

Після чого відбувся виступ лідера гурту “Тінь сонця” і стрілця 130-ї бригади тероборони Сергія Василюка, який виконав гімн ОУН УПА “Зродились ми великої години” та ряд авторських пісень.

Книгу “Сотня “Дністер”. Терня чи лаври” видали та презентували міський голова Івано-Франківська – Руслан Марцінків спільно з Ярославом Коретчуком та Анною Чорній. Вміст книги – таємний архів керівника пропаганди крайового проводу Марка Боєслава. Це фактично, звіт сотні «Дністер» від заснування і до розформування, який видавці книги викупили з приватної колекції.

Ця книжка, як зазначили упорядники, – живий спогад про часи боротьби супроти двох диктаторських режимів і про становлення української свідомості. Усі кошти з продажу книг спрямують на потреби ЗСУ.

«Це перше опубліковане на папері свідчення про життя сотні “Дністер” у часи визвольного руху УПА. Звідси, можемо дізнатися і розпорядок дня повстанців, і переживання та почуття, навіть усі негативні моменти. У книзі ми нічого не змінювали – залишили діалектні слова та помилки, назви територіального поділу чи позивні бійців. Проте, зробили колосальну роботу для того, щоб “Сотня…” була доступною молодому поколінню: є примітки про населені пункти й те, до якого району Івано-Франківської області вони належать зараз, ідентифікували усіх солдатів, чиї імена були “зашифровані” під позивними, також віднайшли фото сотника “Гамалії», – до цього воно не було надруковане в жодному джерелі” – ділиться про роботу над книгою Руслан Марцінків.

Під час презентації видавці подарували один примірник книги Митрополиту Володимиру, наголошуючи на знак вдячності за активну духовно-релігійну позицію УГКЦ до національно-визвольного руху в західній Україні протягом чи не всього минулого сторіччя.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ