«Плід молитви не залежить від того хто молиться, але від того хто слухає», — Владика Микола Семенишин у Старуні на з’їзді спільнот «Матері в молитві»

У суботу, 13 травня, напередодні Дня матері, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача відбувся XVI з’їзд спільнот «Матері в молитві» Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. З цієї нагоди Архієрейську Літургію очолив Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії Владика Микола Семенишин у співслужінні душпастирів нашої Архієпархії.

Спільно помолитися у Відпустовому центрі зібралися більше тисячі матерів.

У часі Архієрейської Літургії Владика Микола виголосив проповідь, у якій наголосив на значущості материнської молитви:

«Найперше хочу від щирого серця подякувати кожній із вас за материнську молитву. Блаженніший Святослав, говорячи про молитву матері, каже так: «Молитва мами відкриває небо, молитва мами рятує свою дитину і дає їй ключі до життя вічного». Якою потужною є молитва, а особливо молитва найріднішої людини для кожного з нас — нашої мами. Ви із власного досвіду знаєте про потугу вашої молитви, але чомусь мені здається, що до кінця не усвідомлюєте її цінність. Чому? Тому що остаточно результат, плід молитви не залежить від того хто молиться, але від того хто слухає, до кого молимося — від Господа нашого Ісуса Христа. Бо до Нього звертаємося в наших потребах».

Відтак Архієрей роздумував над значенням молитви до Господа у нашому житті:

«Цьогорічний з’їзд спільноти «Матері у молитві» має заклик «Шлях до неба через Ісусову молитву». Молитися можна текстами із молитовника чи словами, яких нас у дитинстві навчили бабуся чи дідусь, мама чи тато; молитися можна своїми словами, які приходять спонтанно, в залежності від стану нашого життя, емоцій та викликів цього дня — всі ці аспекти впливають на характер нашої молитви. Але якою є найосновніша мета молитви? Зустріч з живим Богом. Ми багато молимося та знаємо молитви напам’ять, але чи є ці молитви зустріччю із живим Богом? Сьогодні прошу кожного і кожну з нас на хвилину задуматися над цим: «Чи моя молитва мене приводить до живого Господа?».

«Просімо Святого Духа, щоби просвітлював наш розум та розширював наше серце, скріплював нашу надію, аби кожна наша молитва не була тільки словами, а провадила до живої зустрічі із живим Христом», — побажав Владика Микола.

Згодом для учасниць спільноти священнослужителі відправили молебень до Пресвятої Богородиці. Опісля матері мали нагоду помолитися вервицю до Фатімської Матері Божої та Хресну дорогу.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ