Пастирський лист Митрополита Івано-Франківського УГКЦ Кир Володимира Війтишина на Великий Піст 2022 р. Б.

Всечесним та всесвітлішим отцям, преподобним монахам та монахиням, возлюбленим братам і сестрам у Христі Івано-Франківської Митрополії!

Слава Ісусу Христу!

«Зважаймо один на одного, заохочуючи до любови й до діл добрих»
Євр. 10, 24.

Дорогі в Христі, ми починаємо Великий піст, який завжди є особливим у житті кожного християнина, а цього року в час війни спонукає нас до іспиту нашої віри і провадить до пережиття особистого воскресіння у Христі Господі.  Апостол Павло закликає нас надіятися на Ісуса Христа, який здобув для нас прощення і можливість бути близько Бога. Для цього ми повинні вести спосіб життя, який має за основу три богословські чесноти: віру, надію і любов. У світлі цих чеснот застановімося над своїми вчинками, думками, бажаннями, діями в умовах воєнного стану.

Святий Папа Іван Павло ІІ зауважував, що «переживати Великий Піст – це навернутися до Бога з допомогою Ісуса». У цей час Церква вказує всім нам засоби, які допомагають в наверненні: молитва, піст і милостиня.

Як можемо поглибити наші стосунки з Небесним Отцем? – У святому таїнстві Покаяння. Адже у сповіді наша віра стає плодом довіри і любові до Господа. Спаситель виходить назустріч кожному з нас, якщо ми зробимо хоч один крок: «Встану й піду до батька мого і скажу йому: Отче! Я прогрішився проти неба і проти тебе! Я недостойний більше зватися твоїм сином. Прийми мене як одного з твоїх наймитів» (Лк. 15, 18-19). То ж нехай великодня сповідь стане черговою особливою і неповторною зустріччю з милосердним небесним Отцем. Таким чином ми разом зі Спасителем стаємо на дорогу боротьби зі злом та смертю; на дорогу, яка веде до Воскресіння, до перемоги Христа над смертю і світла над темрявою. Пам’ятаймо, дорогі брати і сестри, що навернення – це не одноразовий вчинок, це постійна поведінка у повсякденному житті. Це постійне повернення до Ісуса Христа, це постійне зростання у вірі в Ісуса Христа. Це допомога ближнім, які втікають від жаху війни.

В цей час коли лунають сирени про небезпеку, а наші міста руйнує ворог почнімо ще більше практикувати спільнотну молитву, не занедбуймо Святої Літургії у неділі та свята, Літургію Напередосвячених Дарів та Хресну Дорогу.

Час Великого посту – це час, коли маємо звернути свій погляд на потреби стражденних. Потрібно зробити все що можемо, щоб зменшити біль страждань, яких завдає ця страшна війна. Бо якщо ми залишаємось байдужими та не допомагаємо ближнім, то наш піст є тим, від чого застерігає нас Господь через пророка Йоіла: «Роздеріть серце ваше, а не одежу вашу, і поверніться до Господа, Бога вашого» (Йоіл 2, 13).

В цей важкий час прошу духовенство Митрополії бути ще ближче з нашими вірними, поглибити постійні молитви за мир, воїнів, владу, медиків, волонтерів, вимушено переселених та біженців, які змушені покидати свої домівки та закликаю посилити наше соціальне служіння.

Щиро дякую всім людям доброї волі, які підтримуєте один одного, потребуючих та Батьківщину Україну.

Пам’ятаймо, що мир у світі починається з нашого особистого навернення та в слідуванні за Христом. На цій дорозі, якою йде наш народ, просімо заступництва Пресвятої Богородиці та Всіх Святих Української Землі.

Благословення Господнє на вас! 

† Володимир Війтишин,
Митрополит Івано-Франківський УГКЦ

Дано у престольному граді Івано-Франківську

при архікатедральному і митрополичому Соборі Воскресіння Христового 3 березня 2022 року Божого,

в день св. Лева, папи Римського.

Доручаємо отцям-душпастирям Івано-Франківської Митрополії зачитати даний лист вірним у неділю, 6 березня 2022 р. Б. після кожної Божественної Літургії.