Адмінбудівлі Архієпархії вже дали прихисток для майже 1200 вимушено переселених осіб

В Івано-Франківську з моменту військової агресії Росії в Україні активно функціонує Архієпархіальний Координаційний антикризовий центр. Станом на сьогодні працівники Центру здійснюють своє служіння в таких напрямках: лікування, проживання та харчування переселенців, організація та передача гуманітарної допомоги в зону бойових дій

В рамках допомоги особам, що покинули зону бойових дій, шукаючи прихистку в нашому регіоні, Лікувально-діагностичний Центр св. Луки більше тижня надає всім потребуючим безкоштовні медичні послуги.

Окрім того, всі адміністративні будинки Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ сьогодні активно приймають вимушено переселених осіб. Далі про кожну будівлю детальніше.

Івано-Франківська Духовна Семінарія

У мирний час Івано-Франківська Духовна Семінарія ім. свщмч. Йосафата на сучасному етапі свого розвитку є чудовою «духовною кузнею» для священничих покликань. Вона не тільки одна з кращих семінарій в Україні, але й відіграє важливу роль в житті Івано-Франківської Архієпархії, найголовніше — виховує майбутніх провідників для нашої Церкви та Українського Народу.

Сьогодні тут проживає 142 вимушено переселених осіб, а загалом, з моменту російського вторгнення, семінарія прихистила понад 300 осіб. Це люди з різних регіонів, які сьогодні перебувають під обстрілами та бомбардуваннями російських військ. Серед них і юнак Микита, який вже двічі змушений залишати домівку: спершу, у 2014 р., – Донецьк, а ось тепер – і Київ.

«На жаль, я опинився в Івано-Франківську не за тих обставин, як би хотілося, а в зв’язку з воєнними діями в Києві. Коли ми думали куди евакуюватися, мій колега з вашого міста розказав, що існує таке місце, де можна поселитися. Після нашого приїзду ми зрозуміли, що це дуже дружнє місце, яке готове прийняти не тільки мене, але й частину наших співробітників», – розповідає Микита.

За його словами, він вже був знайомий з Українською Греко-Католицькою Церквою, оскільки навчався в Бізнес-школі УКУ, але тепер, проживаючи в семінарії, справді має нагоду ще краще познайомитися з УГКЦ.

«Що нам найбільше тут імпонує, то це почуття безпеки, а також дружнє ставлення. Є враження, наче ми з семінаристами та отцями, які тут є, знайомі багато років. За це їм велика вдячність», – каже Микита.

Цікаво, що, не зважаючи на приїжджих людей, семінарія продовжує активно провадити богослужіння. Тут залишилося близько трьох десятків семінаристів та священників, які задіяні до волонтерського служіння. Щоранку на Божественну Літургію приходять також і нові мешканці семінарії.

Урочище Підлюте

 

 

Це один із наймальовничіших куточків наших Карпат. В урочищі Підлюте, яке дуже любив Праведний Митрополит Андрей Шептицький, щоліта відбуваються християнські табори «Веселі канікули з Богом», які організовує Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ.

 

 

 

 

Сьогодні в Підлютому вже прийняли 80 осіб. З ними також постійно є священник – о. Василь Філіпович, адміністратор катехитичного центру, який старається через Боже слово, молитву та сповіді підтримати осіб, які покинули рідні домівки, щоби вберегти своє життя.

Католицький ліцей св. Василія Великого

 

 

Ще під час першої робочої зустрічі працівників Архієпархіального Координаційного антикризового центру, директор Католицького ліцею о. Маркіян Букатчук заявив, до заклад готовий у будь-яку мить приймати вимушено переселених осіб. Станом на сьогодні тут поселили вже 82 особи.

 

 

«Вони проживають по класах, де ми поставили ліжка та матраци. Нашими спільними зусиллями ми забезпечили всіх, хто в нас проживає, повноцінним триразовим харчуванням, яке проходить у шкільній їдальні», – каже о. Маркіян.

 

 

 

 

За його словами, люди не приховують своїх приємних вражень та вдячності за те, цитуємо, «що знову можуть почуватися людьми».

Окрім того, чимала кількість біженців також проживає в парафіяльних будинках наших громад у різних селах та містах Прикарпаття. Тут добре попрацювали наші священники, які зорганізували своїх парафіян, щоби ті відкрили свої серця та двері для потребуючих. На даний момент при різних парафіях нашої Архієпархії проживає понад 450 вимушено переселених осіб.

 

 

Загалом на 13-ий день російської війни в Україні адмінбудівлі Архієпархії та приміщення які надали парафіяни вже дали прихисток для майже 1200 вимушено переселених осіб. Окрім поселення та забезпечення медичного супроводу в Лікувально-діагностичному центрі св. Луки, всі вони також отримують безкоштовне харчування. Більша частина з них старається активно допомагати та стають волонтерами. Також для багатьох переселенців життя в адмінбудівлях Архієпархії – це ще й знайомство з Українською Греко-Католицькою Церквою та її багатою історичною й духовною традиціями.

 

 

Про всю діяльність Координаційного антикризового центру Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ ми будемо інформувати вас у щоденних інформаційних повідомленнях. Слідкуйте за ними на нашому сайті та у соцмережах.

 

 

Ми впевнені, що Бог є з нами і разом ми обов’язково переможемо!

 

 

НОВИНИ НА ТЕМУ ВІЙНИ В УКРАЇНІ. Діяльність Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ:

 

 

Звернення Митрополита Володимира Війтишина у часі війни (ВІДЕО)

 

 

В Архікатедральному соборі продовжують молитися за мир (ВІДЕО)

 

 

Франківська парафія ліпить вареники для вимушено переміщених осіб

 

 

Для біженців функціонуватиме Кризовий центр від Мальтійської служби допомоги

 

 

Нагодуємо всіх: Мальтійська служба біля катедри готова постачати гарячою їжею переселенців (ВІДЕО)

 

 

Відбулися збори Архієпархіального Координаційного антикризового центру

 

 

Священнослужителі сім’ями допомагають сортувати гуманітарну допомогу з парафій Архієпархії

 

 

Об’єднані – значить сильні. Представники духовенства різних християнських конфесій разом з місцевою владою зібралися на спільну молитву за мир

 

 

БФ “Карітас” Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ: на передовій у служінні

 

 

Митрополит Володимир до священнослужителів: «Кожен священник має бути на своїй парафії зі своїми людьми!»

 

 

В Лікувально-діагностичному Центрі св. Луки на час війни усі потребуючі можуть отримати безкоштовні медичні послуги

 

 

Митрополит Володимир: «Ми стараємося з нашою опікою піти до кожного і найбільше в ці дні звертаємось до молитви»

 

 

«Ми маємо вистояти для себе, дітей, правнуків – і тільки в об’єднанні», – Митрополит Володимир на зустрічі з волонтерами антикризового центру

 

 

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ