Організація та передача гуманітарної допомоги в зону бойових дій – ще один напрямок діяльності Антикризового координаційного центру

З моменту військового вторгнення росії в Україну наш народ об’єднався в цілі волонтерські рухи, які стараються допомогти всім потребуючим. Ця допомога стосується як вимушено переселених осіб, так і людей, які й досі перебувають під ворожими обстрілами в своїх рідних містах.

Щоби якомога краще координувати та організовувати гуманітарну допомогу для потребуючих, в Івано-Франківську активно діє Архієпархіальний Координаційний антикризовий центр. Один з напрямків діяльності Центру – організація та передача гуманітарної допомоги в зону бойових дій.

За два тижні діяльності з різних парафій Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та єпархій/екзархатів з-за кордону, а також від різних доброчинців до своєрідного розподільчого пункту, який знаходиться в одній з адмінбудівель Архієпархії, вже привезти понад 40 тонн допомоги.

«Переважно це є картопля, різні крупи, консервація, тобто речі довготривалого зберігання. Окрім того, люди приносять засоби гігієни, особливо для малих дітей. Люди приносять все, що можуть, особливо те, що зараз найбільш необхідне для потребуючих», – розповідає волонтер о. Павло Віра.

За його словами, гуманітарну допомогу вже вдалося передати до Харкова, Сум, Києва, Донецька.

«Нам надсилають допомогу наші священники з різних парафії, а також різні організації, вже прибула допомога з Італії та Англії. Після того, як наші волонтери її сортують, ми відправляємо цілеспрямовано туди, де в цьому є потреба. Зокрема через скаутську організацію «Пласт» ми вже відправили допомогу на Харків, а також 20 тонн поїхало залізницею до Сум. Ще раніше ціла фура відправилася на Очертине, Авдіївку, Покровськ, Донецької області», – каже волонтер.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Донеччині отримали з Івано-Франківська двадцятитонну гуманітарну допомогу

Окрім цього, частину допомоги, яку ретельно сортують та перевіряють, відправляється людям, які сьогодні проживають на Прикарпатті. Так для тимчасово переміщених осіб щодня доставляють продукти харчування та необхідний одяг.

«Усю допомогу, яку ми отримуємо до нашого розподільчого пункту, ми ділимо на дві частини: продукти та одяг. Якщо, скажімо, ми маємо в Івано-Франківську чи околицях людей, котрі втекли зі своїх міст і навіть не мали часу відповідно зібратися, вони звертаються до нас та отримають одяг з того, що вже принесли люди», – пояснює п. Наталія, волонтерка антикризового центру.

Вона ж додає, що серед наявного одягу найбільше є жіночих та дитячих речей, але бракує чоловічого, зокрема є запити щодо термобілизни та берців. Також сюди з різних парафій привозять постільну білизну, ковдри, подушки, словом – все, щоб забезпечити хоч якісь умови для проживання тимчасово переміщених осіб.

Щоби розподільчий пункт міг функціонувати сповна, тут працює від 15 до 30 волонтерів в день, в залежності від обсягу роботи.

«Дякуючи Богові, ми справді маємо багато хороших волонтерів. Ми координуємося через волонтерську групу в одній із соцмереж. Дуже багато серед наших волонтерів є переселенців, які живуть в Івано-Франківську. Також у нас серед волонтерів є молодь, студенти, діти, викладачі вищих учбових закладів та священничі сім’ї», – розповіла п. Наталія.

Загалом за два тижні російської війни в Україні Архієпархіальний Координаційний антикризовий центр зумів організувати свою роботу в кількох основних напрямках, зокрема: лікування, проживання та харчування переселенців, організація та передача гуманітарної допомоги в зону бойових дій. Так адмінбудівлі Архієпархії та приміщення, які надали парафіяни, вже дали прихисток для майже 1200 вимушено переселених осіб. Окрім поселення та забезпечення медичного супроводу в Лікувально-діагностичному центрі св. Луки, всі вони також отримують безкоштовне харчування. Більша частина з них старається активно допомагати та стають волонтерами.

Про всю діяльність Координаційного антикризового центру Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ ми будемо інформувати вас у щоденних інформаційних повідомленнях. Слідкуйте за ними на нашому сайті та у соцмережах.

Ми впевнені, що Бог є з нами і разом ми обов’язково переможемо!

НОВИНИ НА ТЕМУ ВІЙНИ В УКРАЇНІ. Діяльність Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ:

Звернення Митрополита Володимира Війтишина у часі війни (ВІДЕО)

В Архікатедральному соборі продовжують молитися за мир (ВІДЕО)

Франківська парафія ліпить вареники для вимушено переміщених осіб

Для біженців функціонуватиме Кризовий центр від Мальтійської служби допомоги

Нагодуємо всіх: Мальтійська служба біля катедри готова постачати гарячою їжею переселенців (ВІДЕО)

Відбулися збори Архієпархіального Координаційного антикризового центру

Священнослужителі сім’ями допомагають сортувати гуманітарну допомогу з парафій Архієпархії

Об’єднані – значить сильні. Представники духовенства різних християнських конфесій разом з місцевою владою зібралися на спільну молитву за мир

БФ “Карітас” Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ: на передовій у служінні

Митрополит Володимир до священнослужителів: «Кожен священник має бути на своїй парафії зі своїми людьми!»

В Лікувально-діагностичному Центрі св. Луки на час війни усі потребуючі можуть отримати безкоштовні медичні послуги

Митрополит Володимир: «Ми стараємося з нашою опікою піти до кожного і найбільше в ці дні звертаємось до молитви»

«Ми маємо вистояти для себе, дітей, правнуків – і тільки в об’єднанні», – Митрополит Володимир на зустрічі з волонтерами антикризового центру

Адмінбудівлі Архієпархії вже дали прихисток для майже 1200 вимушено переселених осіб

Центр святого Луки продовжує надавати безкоштовні медичні послуги (ВІДЕО)

БФ «Карітас»: 500 гарячих обідів на день для потребуючих

На Донеччині отримали з Івано-Франківська двадцятитонну гуманітарну допомогу

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ