Основні напрямки діяльності Католицького ліцею святого Василія Великого в 2021 році

Рік, що минув, для учнів та педагогів Католицького ліцею святого Василія Великого був досить плідним. Про основні напрямки діяльності ліцею, здобутки та формат навчання в умовах пандемії у коментарі для Департаменту інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ розповів директор ліцею о. Маркіян Букатчук.

Завершення будівництва, введення в експлуатацію нового корпусу

23 червня 2021 р. перед засіданням Економічної ради Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ нові приміщення актового залу, спортзалу, кухні та їдальні освятив Архієпископ та Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин, чим ознаменувався завершальний етап довголітньої праці фінансового-юридичного відділу Архієпархіального Управління на чолі із економом прот. Михайлом Клапківим.

Тип навчання в реаліях пандемії: змішаний (стаціонарно-дистанційне навчання)

Українські школи, як і чимало інших установ, у зв’язку з пандемією COVID-19, змушені активно залучати до своєї роботи різного роду дистанційні методи. Сьогодні взаємодія учнів та вчителів підчас дистанційного навчання в нашому ліцеї налагоджена завдяки онлайн-ресурсам та платформам, на яких відбувається навчання – Zoom, Google Meets, Classroom, LearningАpps, Classtime, YouTube тощо.

Учням подобається додатково виконувати інтерактивні вправи, тести, вікторини на онлайн-платформах тощо, а вчителі відзначать, що мають змогу на уроках частіше використовувати інноваційні ресурси, технологію доповненої реальності (augmented reality або AR) – екскурсію в музеї, онлайн-подорож тощо. Ефективну адміністративна діяльність забезпечує наявність онлайн-журналу та щоденника Atoms.

Важливим фактором для успіху освітнього процесу є плекання цінностей ліцею, а передусім прямування до спільної мети – творити спільноту оживлену духом євангельської свободи та любові. Саме тому, кожний навчальний день розпочинається з молитви, а щопʼятниці служиться Божественна Літургія.

Освітні здобутки учнів

Серед учнів нашого ліцею в 2021 р. було 24 переможців та призери міських та обласних предметних олімпіад та конкурсів. Школа зайняла 4 місце серед кращих шкіл Івано-Франківська та увійшла до 200 кращих шкіл України за рейтингом ЗНО.

Освітні здобутки вчителів

Вчителька української мови та літератури п. Оксана Гошовська стала перемжцем у номінації “Відкриття року” на Всеукраїнському етапі конкурсу “Вчитель року – 2021” та 4 інших міських та обласних конкурсі. Вчителі християнської етики о. Віталій Сенько та о. Іван Луцишин посіли 3 та 2 місця відповідно у конкурсі «Учитель року курсу «Основи християнської етики» – 2021».

Статистичні дані

Станом на сьогодні в ліцеї навчається 300 учнів, з них 93 особи – з малозабезпечених верств населення (це 31% від загальної кількості ліцеїстів). Всі вони розділені на 16 класів. Викладацький склад ліцею налічує 50 педагогів, а також 10 осіб адмінперсоналу.