Митрополит Володимир очолив Літургію на завершення фестивалю «Коляда на Майзлях»

Сьогодні, 14 січня, в храмі Царя Христа, що в Івано-Франківську, відбулось святкове закриття Різдвяного фестивалю «Коляда на Майзлях». Урочистості розпочалися зі спільної молитви Божественної Літургії, яку відслужив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин, разом з отцями Чину святого Василія Великого та запрошеним духовенством.

Звертаючись до вірних в часі проповіді, Владика Володимир наголосив на значенні вшанування пам’яті Святого Василія Великого.

«Сьогодні святкуємо подію, коли Господь Ісус Христос отримав ім’я. З ім’ям Ісус Бог Спаситель прийшов у земний світ до нас, щоб велику любов Божу подати для народу. Незалежно від національності, ми належимо до Христової сім’ї, дотримуємось Божих законів, які голосить Свята Церква. На свято Василія Великого ми бачимо мучителя Церкви, який здійснив дуже багато добра і з Божого благословення став Великим учителем. Святий Василій залишив нам святу Літургію Василія Великого, яку ми сьогодні відправляємо. Особливо важливо пам’ятати, що Василій Великий був першим, хто заснував соціальні доми для потребуючих», – розповів Архієрей.

Владика побажав, щоб Новий 2022 рік був благословенним, адже усі сьогоднішні свята можна об’єднати ідеєю любові. З любові Бог прийшов на землю, щоби бути з нами, так само з любові Василій Великий чинив великі діла для Церкви.

Після спільної молитви Митрополит Володимир в особливий спосіб привітав усіх сьогоднішніх іменинників, хто носить ім’я Василь, а також весь Василіянський чин, бажаючи звершень для Господа Бога, які здійснював Василій Великий.

«Василій Великий живе разом з вами у чині Василія Великого. Сьогодні споглядаємо на великого учителя церкви і ми щасливі, що Бог посилає для нас таких осіб. Нам потрібно задумуватися над їх словом, наукою та горнутися до них. Святість дає нам світле майбутнє по дорозі до Бога та у любові до ближнього. Дорогі іменинники, бажаю наслідувати цього великого вчителя Церкви», – наголосив Архієрей.

На завершення урочистої частини до усіх присутніх зі словами подяки за проведений фестиваль звернувся ігумен монастиря та організатор фестивалю о. Артемій Новіцький, ЧСВВ.

«Можна не бути Василіянином, але мати василіянського духа. Святий Василій Великий був єпископом в дуже важких часах – ранній Церкві. Ми його вважаємо законодавцем нашого Чину. Хоч він був юристом, завжди вважав, що дух важливіший за літери. Що братерські стосунки є глибші та важливіші, ніж будь-який закон. Тому що закон має бути написаний на серці. Тому, дякую за ваші щирі серця, які допомагали у видимий та невидимий спосіб для творення цієї важливої події», – наголосив ігумен монастиря.

Нагадаємо, що о 16:00 розпочалася завершальна святкова концертна програма за участі артистів та гостей фестивалю: заслуженої артистки України Оксани Мухи та українського автора-виконавця, лідера гурту «Плач Єремії», Народного артиста України Тараса Чубая. А о 18:00 усіх чекатиме спільна коляда на подвір’ї храму Царя Христа.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ