В Івано-Франківську відбулися збори протопресвітерів

У вівторок, 8 лютого, в приміщенні Духовної семінарії відбулися збори протопресвітерів Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. Їх очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Засідання розпочалося з молитви. Після цього до протопресвітерів звернулися представники Руху «Християнська сім’я». У своєму слові Голова Руху п. Назарій Яременко звернув увагу на важливість збереження та відстоювання цінностей християнської сім’ї в нашому суспільстві на всіх рівнях. Далі духовне слово на тему приготування до Великого посту виголосив о. Степан Скібіцький, протопресвітер Калуський.

Опісля слово мав Митрополит Володимир. Перш за все, Владика розповів про постанови Дев’яностої сесії Архієрейського Синоду УГКЦ в Україні, який 2-3 лютого 2022 року відбувався в Патріаршому домі у Львові, під головуванням Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава.

Окремо Митрополит вкотре закликав активно молитися за мир в Україні та зберігати спокій.

Також Владика Володимир наголосив, що в цьому році, зокрема 17 лютого 2022 р., минає 130 років з Дня народження Патріарха Йосифа Сліпого. З цієї нагоди, Архієрей закликав організовувати тематичні заходи на всіх рівнях, щоби постать Патріарха Йосифа стала ще більш знана для всіх наших парафіян.

Далі слово мав Генеральний вікарій о. Степан Балагура. Священнослужитель представив план Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ на 2022 рік, який розміщений у віснику Архієпархії, що вийшов напередодні. Також о. Степан вкотре пригадав, що триває передплата газети «Нова Зоря», яку варто підтримувати. На завершення свого виступу, протосинкел повідомив, що у зв‘язку з погіршенням стану здоров‘я о. Олександра Левицького, відбулося призначення на посаду виконуючого обов’язки ректора Академії Івана Золотоустого о. д-ра Олега Каськіва. Отець подякував попередньому ректору за добру працю протягом останніх років.

Про економічні справи Архієпархії та плани на 2022 р. розповів Віце-економ о. Віталій Максимів.

Опісля працівники Катехитичної комісії о. Василь Качмарський та д-н Ігор Клюба мали доповідь про біблійний апостолят на парафіях Архієпархії. Диякон Ігор наголосив, що потрібно започаткувати читання Святого Письма на кожній парафії. Найперше, щоб в деканальних церквах проводили біблійне читання, далі – на великих не деканальних парафіях, а вкінці на всіх парафіях Архієпархії, де таке ще не практикують. Комунікувати комісія буде через представників катехитичної комісії в деканатах. Також важливим етапом буде навчання та формація тих, хто буде провадити біблійні читання.

Своєю чергою Синкел соціального служіння та Директор БФ «Карітас» Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ о. Володимир Чорній повідомив про те, що кожен декан отримав звернення до священників та парафіян на м’ясопусну неділю та про «молодіжний Карітас» – можливість заохотити та навчити молодих людей здійснювати соціальне служіння на парафіях Архієпархії.

Отець Іван Стефурак, Керівник Департаменту інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, представив доповідь про поведінку священників у ЗМІ. Він, зокрема, пригадав про відповідну Інструкцію, яка діє в УГКЦ. Священник наголосив на тому, щоб кожен душпастир, перш ніж брати участь в ефірах в ЗМІ чи блогах в інтернеті, повинен отримати благословення єпископа.

На завершення зборів про результати акції «Стрітенська свічка» повідомив референт Екобюро УГКЦ Івано-Франківської Архієпархії о. Михайло Дзуль. За його словами, минулого року вдалося зібрати 46 тисяч грн на благодійну їдальню БФ «Карітас» Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. Він також подякував священникам за підтримку та просив цього року також долучитись до акції.

Наступні збори відбудуться 1 березня.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ