На галицькій землі триває приготування до Патріаршої прощі у Крилосі [ПРОГРАМА]

Вже незадовго галицька земля прийматиме велику кількість паломників з різних куточків України, адже цьогоріч відзначаємо ювілейну дату – 1125-річчя від заснування древнього міста Галича. З цієї нагоди 5-6 серпня відбудеться ХІ Всеукраїнська Патріарша проща до Крилоської чудотворної ікони Матері Божої, що у Крилосі. Моління очолить Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук.

З цієї нагоди у Крилосі тривають активні приготування до Всеукраїнської прощі, зокрема, 4 липня відбулося виїзне засідання організаційного комітету із відзначення 1125-річчя з часу заснування одного із найдавніших міст України — Галича. У заході взяв участь Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

ДЕТАЛІ – На Прикарпатті триває підготування до відзначення 1125-річчя з часу першої згадки про місто Галич

У вівторок, 1 серпня, у Крилосі відбулася завершальна конференція щодо підготовки до прощі, у якій взяли участь Митрополит Володимир Війтишин, голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук, правоохоронці, представники ДСНС, місцеві очільники громад та духовенство Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

У ході зібрання Високопреосвященний Владика Володимир мовив до усіх зібраних:

«Вже незадовго відзначатимемо великий ювілей Галича – 1125 років від дня заснування. Тисяча років тому сюди приходили молитися наші діди-прадіди, наші князі, наші єпископи, священники, монахи, монахині, люд Божий. І сьогодні, у цей важкий час, як не йти нам усім до Бога? Я вірю, що тільки Бог може зупинити цю війну, якнайшвидше принести мир в Україну. Ми будемо заносити наші молитви до Всевишнього Господа, щоб охоронив Україну, дарував нам мир на майбутнє, щоб наші Воїни повернулися з перемогою додому».

За словами Архієрея, ця духовна сторона нашого українського народу є найважливішою. Як мовив Владика Володимир, коли ми будемо з Богом, тоді той, хто проти нас, не зможе вистояти, бо Бог з нами.

«Ми за правду, ми за віру. Будемо просити у Всевишнього Господа за заступництвом Пресвятої Богородиці у Крилоській Чудотворній іконі, щоб захистив нашу українську землю», – мовив Архієпикоп.

Пропонуємо ознайомитися із програмою ХІ Всеукраїнської Патріаршої прощі, яка відбудеться 5-6 серпня:

Субота, 5 серпня:

17:30 – Зустріч прочан
18:00 – Велика Вечірня з Литією (урочисто виносять для почитання Чудотворну ікону Крилоської Матері Божої)
19:20 – Наука
19:50 – Молитви на оздоровлення
20:00 – Молебень до Богородиці (під час молебню буде помазання єлеєм)
20:30 – Співана вервиця
21:30 – Занесення ікони до Церкви
22:00 – Від’їзд прочан додому

Неділя, 6 серпня:

07:45 – Утреня
08:45 – Зустріч Блаженнішого Патріарха Святослава Шевчука
09:00 – Архієрейська Божественна Літургія
11:00-13:00 – Прочани приклоняються до ікони, відвідують Хресну дорогу, княжу криницю, музей історії Галича

Пригадуємо, що цьогоріч, у січні, Галич відвідав Блаженніший Святослав Шевчук, який відкрив ювілейний рік відзначення 1125-річчя заснування древнього міста, і, звертаючись до вірних у своїй проповіді, він охарактеризував значення княжого Галича в національній історії нашої держави.

«Довкола цієї історичної й духовної вісі єднання нашого народу маємо розпочати цей рік, подібно до того, як протистояли північним сусідам багато років тому. Ця Києво-Галицька вісь є життєдайною для нашого народу та Церкви, а кожен, хто хотів підкорити наш народ намагався її розірвати. Вони хотіли ізолювати Галичину від Києва, а Київ переорієнтувати з українського народу на далеку Північ», — промовив духовний лідер УГКЦ.

Зокрема, Глава УГКЦ наголосив, що кожного разу, коли у нас хотіли забрати цю вісь, ми гуртувалися навколо неї, гартуючи стрижень національної ідентичності.

БІЛЬШЕ — «Ми повинні зачерпнути сили з нашого коріння, аби розквітнути», — Блаженніший Святослав у Галичі

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ