«Ми повинні зачерпнути сили з нашого коріння, аби розквітнути», — Блаженніший Святослав у Галичі

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав очолив урочисту Архієрейську Божественну Літургію у храмі Різдва Христового, що у місті Галич.

Візит Блаженнішого Святослава відбувся з нагоди 1125-річчя першої згадки про величне місто Галич. 

У часі Божественної Літургії Предстоятель виголосив проповідь, у якій розважив над притчею про Божий Виноградник, зазначивши, що всі ми є його частиною, а також Господнім народом та святинею.

Також Блаженніший акцентував увагу присутніх на єдність, якою сьогодні всі ми пов’язані:

«Сьогодні я прибув до цього славного міста Галича і відчуваю особливу для нас, нашої Церкви та держави, місію: відзначити 1125-річчя першої згадки про Галич. Ми зібралися у цьому славному храмі Різдва Христового, який зберігся для нас з тих часів. Тому важливо, що нині він є не просто музеєм, а живим Божим Домом».

Історія нашої спільності, за словами Глави УГКЦ, бере початок з часів діянь Митрополита Києво-Галицького Андрея Шептицького, який зробив цей храм своїм Прокатердральним собором. Саме він зміцнив Києво-Галицьку вісь, яку ми зберегли до сьогодні.

«Довкола цієї історичної й духовної вісі єднання нашого народу маємо розпочати цей рік, подібно до того, як протистояли північним сусідам багато років тому. Ця Києво-Галицька вісь є життєдайною для нашого народу та Церкви, а кожен, хто хотів підкорити наш народ намагався її розірвати. Вони хотіли ізолювати Галичину від Києва, а Київ переорієнтувати з українського народу на далеку Північ», — промовив духовний лідер.

Зокрема, Глава УГКЦ наголосив, що кожного разу, коли у нас хотіли забрати цю вісь, ми гуртувалися навколо неї, гартуючи стержень національної ідентичності.

«Готуючись до святкування 1125-річниці Галича, ми не знали, що цей рік стане роком нашої майбутньої перемоги», – наголосив Архієрей.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ