Митрополит Володимир здійснив душпастирський візит у с. Шевченкове

Сьогодні, 22 січня, на парафії Богоявлення Господнього, що у с. Шевченкове, Долинського протопресвітеріату, відбулися святкові моління, які очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Високопреосвященного Владику Володимира теплими словами вітали на церковному подвір’ї адміністратор храму — о. Василь Паньків, а також молодь та діти парафії.

Відтак Митрополит Володимир очолив святкову Архієрейську Божественну Літургію, а співслужили йому адміністратор храму, душпастирі та протопресвітер Долинського протопресвітеріату — о. Іван-Зореслав Котович, а також запрошені священнослужителі.

У часі урочистого богослужіння Владика Володимир виголосив до вірних проповідь.

«Перша неділя після Богоявлення Господнього називається «неділею по Просвіщенні», тобто, неділею, що просвітила нашу душу світлом Христової ласки. У день Богоявлення Господнього свята Церква розкривала перед нами глибоку і духовну подію, коли Ісус Христос прийшов на Йордан, приклонив Свою голову і прийняв Хрещення від Предтечі Івана».

«Господь явив Собою благодать: «Від Його повноти прийняли всі ми — благодать за благодать» (Ів. 1,16), — свідчить святий Іван Богослов. Замість Старозавітної благодаті, яка нагадувала нам про гріх, люди прийняли благодать Новозавітну, виправдовуючу і спасаючу для всіх, що каються», — зазначив Митрополит.

Далі Владика поділився думками про вчення Христа, яке було виявлене через любов:

«Так-бо личить нам здійснити всяку правду» (Мт. 3,15), — говорить Господь Івану, покірно просячи у нього Хрещення. Нове життя в дусі вчення Христа було запропоноване через любов, а не через накази: «Коли хтось хоче йти за Мною, хай зречеться себе самого, візьме на себе Хрест свій і йде слідом за Мною» (Мк. 8,34)».

За словами Владики Володимира, Icyc Христос і Предтеча Господній Іван відкривають перед нами дорогу любові й ревності, а любов — це завжди жертва.

«Царство Боже уже наблизилось до нас через Ісуса Христа. Тільки рішучість йти за Христом через покаяння відкриває нашій душі дорогу в Царство Боже», — зауважив Архієпископ.

Насамкінець Архієрей промовив до вірян:

«Все, що сьогодні ми почули, дає можливість нам зрозуміти, що дивними Своїми дорогами Господь провадить нас до спасіння. Тож трудімося над нашим спасінням в страху і трепеті, адже Царство Боже близько. Молімось до Бога за Україну, особливо в цей час війни. А також за всіх, хто бореться і здобуває волю та незалежність України, віддаючи своє життя на жертовник Батьківщини».

Після Божественної Літургії жертводавцям храму вручали подячні грамоти за внесок у розвиток парафіяльної спільноти. Відтак Владика Володимир закликав до посиленої молитви за довгоочікуваний мир та перемогу України у війні.

Згодом із подячним словом звернувся адміністратор храму — о. Василь Паньків, який висловив вдячність Митрополиту Володимиру за архіпастирську опіку над вірними.

Опісля Архієрей закликав всіх до молитви “Боже Великий, Єдиний” за нашу Батьківщину — Україну, а згодом уділив всім вірним архієрейське благословення.

Відтак Владика Володимир здійснив Чин освячення нової криниці, яка знаходиться поруч із храмом, а також освятив нову церковну дзвіницю.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ