Владика Володимир очолив молебень з нагоди дня Соборності України

Сьогодні, 22 січня, на Вічевому майдані, що у місті Івано-Франківськ, відбувся молебень до Пресвятої Богородиці за Україну та її перемогу у російсько-українській війні. Моління очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин спільно з духовенством ПЦУ, представниками РКЦ та душпастирями УГКЦ.

Спершу процесія на чолі з Митрополитом Володимиром, а також із духовенством Івано-Франківської Архієпархії та семінаристами вирушила з Архікатедрального і Митрополичого собору м. Івано-Франківська, несучи ікону Божої Матері, та попрямувала до Вічевого майдану, де розпочався захід, присвячений дню Соборності України.

На урочистості чисельно зібралися мешканці та гості міста, представники влади та діти. Усі відзначили пам’ятний день виконуючи гімн України.

Подія розпочалася з молебню до Пресвятої Богородиці, який відслужив Митрополит Володимир спільно зі священнослужителями УГКЦ, а також із духовенством Православної Церкви України та Римо-Католицької Церкви.

Після молитви Владика звернувся до присутніх зі словом-розважанням про цінність єдності народу:

«Сьогодні день злуки – історична подія, яка об’єднала “Україну з Україною”. Бо в історії завжди ставалося так, що нашу країну хотіли розділити: одні “тягнули” її на Схід, а інші – на Захід. І це продовжувалося до часу нашого державотворення, доки народ не почав об’єднувати нашу Батьківщину і боротися за неї. Сьогодні, у тривожні дні війни, об’єднана Україна стоїть на захисті свого народу, землі та держави. А ми просимо Божого благословення і опіки Пресвятої Богородиці, їх захисту та помочі, бо молитва – найбільша зброя, яку не переміг ще ніхто у світі».

Також Архієрей закликав шанувати нашу ідентичність та молитися за свою державу.

«Єднаймося у цей важкий час, заради нашого світлого майбутнього та майбутнього нашої Батьківщини – України. Молімося за нашу Батьківщину, за наших воїнів – братів та сестер, які зараз на Сході відстоюють нашу незалежність. Просимо, аби Боже благословення й покров Пресвятої Богородиці були над ними, а вони якнайшвидше повернулися додому, до своїх сімей з перемогою. Нехай це свято об’єднає нас ще більше, аби вже ніколи ми не були окремо, лише одним народом – від Сходу до Заходу, від Півночі й до Півдня», – наголосив Митрополит.

Відтак, усі присутні співали пісню «Україно, молюся за тебе», після виконання якої відбулося посмертне нагородження загиблих Героїв, що віддали своє життя в російсько-українській війні за волю України.

Після вручення подяк сім’ям загиблих відбулося заупокійне богослужіння за усіма, хто помер в ім’я незалежності України.

Захід, приурочений дню Соборності України завершили виконанням духовного гімну «Боже Великий, Єдиний».

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ